آیا بانس ریت (نرخ فرار) برای سئو نیز مضر است؟

پاسخ به این سؤال به عوامل مختلفی بستگی دارد. بانس ریت به معنای ورود یا بازدید از یک صفحه بدون تعامل است. هنگامی که یک بازدیدکننده از گوگل یا وب سایت دیگری می‌آید و از یک صفحه بازدید می‌کند، اما هیچ تعاملی با صفحه نداشته و آنجا را سریعاً ترک می‌کند، این یک نرخ فرار محسوب می‌شود.

بنابراین در پاسخ به سوال "آیا بانس ریت بد است؟" باید بگوییم که بله، ممکن است بد باشد. به عنوان مثال، اگر کاربران به صفحه اصلی شما بیایند و شما بخواهید آن‌ها را به صفحه فروش یا پرداخت خود هدایت کنید، بانس ریت بالایی نمی‌خواهید. در این شرایط بله، بانس ریت قطعاً بد است.

اما چه عواملی در کاهش بانس ریت مؤثر هستند؟

. در واقع این یک سیگنال اصلی برای گوگل نیست. با این حال، ما می‌دانیم، شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد گوگل از نوعی سیگنال تعاملی برای SEO استفاده می‌کند که ما به آن‌ها دسترسی نداریم. به این ترتیب می‌توانیم بانس ریت را به عنوان یک سیگنال برای اندازه گیری تعامل و رضایت کاربران در نظر بگیریم. ما همیشه سعی می‌کنیم میزان رضایت کاربران از یک صفحه را اندازه‌گیری کنیم. در برخی موارد، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این امر می‏تواند به SEO سایت نیز کمک کند.
در حال حاضر فقط کاهش بانس ریت صفحه مورد نظر شما، به طور مستقیم رتبه‌بندی سایت شما را بهبود نمی‌بخشد. اما کاهش آن می‌تواند اثرات مثبتی در این پروسه داشته باشد. در واقع، این نشان دهنده رضایت بازدیدکنندگان وبسایت شماست.
به عبارت دیگر، هدف اصلی کاهش بانس ریت یک وبسایت نیست. این فقط یک عدد بوده و هیچ معنایی ندارد. هدف اصلی افزایش تعامل و افزایش رضایت کاربران شماست. در واقع اگر کاربران خود را راضی کرده و آنچه را که در جستجوی آن هستند به آن‌ها بدهید، بانس ریت وبسایت شما کاهش پیدا می‌کند. 

سرعت سایت باعث کاهش نرخ فرار می‌شود...

ما همیشه به دنبال رضایت کاربران هستیم. اما چطور اینکار را انجام بدهیم؟ چگونه بانس ریت خود را کاهش دهیم؟ سرعت صفحه، مهم‌ترین ویژگی نیست، اما آن را در اینجا گنجانده‌ایم زیرا از بین همه نکات، بهبود سرعت صفحه، احتمالاً راه شماره یک برای تضمین کاهش بانس ریت است.
دلیل اهمیت این ویژگی این است که افراد بیشتری می‌توانند به سادگی به محتوای شما دسترسی داشته باشند. آن‌ها مجبور نیستند منتظر بارگذاری سایت شما بمانند.
مطمئناً سرعت سایت، کاهش بانس ریت شما را تضمین می‌کند. سرعت، یک فاکتور برای رتبه‌بندی گوگل است. با این حال، در بین موارد دیگر، چندان مهم نیز به نظر نمی‌رسد.
اما اگر تعامل و رضایت کاربران از سرعت سایت را بهبود ببخشید، می‌توانید اثرات آن را در آینده رتبه وبسایت خود ببینید.
 
رضایت کاربران باعث کاهش نرخ فرار می ‏شود...
دومی و ساده‌ترین راه برای کاهش بانس ریت این است که رضایت کاربرانتان را افزایش دهید. اما منظور از این جمله چیست؟
به عنوان مثال، شخصی عبارت "کفش نایک" را در گوگل جستجو می‌کند. شما می‌خواهید سایت خود را برای "کفش‌های نایک" بهینه کنید، اما واقعاً نمی‌دانید هدف شخصی که جستجو کرده، چیست. آیا او می‌خواهد کفش نایک بخرد؟ آیا می‌خواهد درباره کفش‌های مختلف نایک مطلبی را پیدا کند؟ آیا به دنبال تصویری از کفش‌های نایک است؟ هر چه به طور گسترده‌تری بتوانید این هدف را در صفحه برآورده کنید یا به منابع دیگر پیوند دهید، در تعامل و بانس ریت خود بهتر عمل خواهید کرد. برای پیدا کردن پاسخ این سؤالات چند نکته کوتاه کافی است:

رقبای خود را بررسی کنید.

شما باید تجزیه و تحلیل دقیقی از رقبایتان داشته باشید. باید ببینید چه چیزی قبلاً برای کلمه کلیدی مورد نظرتان، رتبه‌بندی شده است. اگر محتوایی مشابه با ۱۰ نتیجه برتر گوگل ارائه ندهید، احتمالاً نمی‌توانید کاربران زیادی را به سمت خود جذب کنید.

به سوالات کاربران پسخ دهید.

دومین کاری که باید انجام دهید این است که به سؤالات کاربران عمیق‌تر پاسخ دهید. در واقع می‌توانید از محتوای طولانی استفاده کنید که معمولاً در نتایج جستجو بهتر عمل می‌کنند. محتوای طولانی یک عامل اصلی رتبه‌بندی نیست. اما هرچه کاملتر بتوانید به سؤالات پاسخ دهید، معمولاً تأثیر بهتری را روی کاربران خواهید داشت. 

صفحات سایتتان را به هم لینک دهید.

به عنوان مثال در وبسایت شما، می‌تواند ده‌ها مقاله در مورد موضوعات مختلف کفش نایک وجود داشته باشد که هر یک هدف کمی متفاوت‌تری داشته باشند. هنگامی که شخصی با جستجو یک عبارت متعارف، در هر یک از آن صفحات قرار می‌گیرد، می‌توانید او را با تگ‌های مختلف به صفحات دیگر نیز هدایت کنید.
این لینک‌ها باید جایی باشند که کاربران بتوانند آن‌ها را ببینند، درگیر شوند و روی آن‌ها کلیک کنند.

 
بانس ریت سئو
 

از CTAهای هوشمند استفاده کنید.

CTA یعنی شما سعی می‌کنید کاربران را وادار کنید که روی لینک مورد نظرتان، کلیک کنند تا محصول شما را بخرند یا دانلود کنند.
هوشمندانه‌ترین راه برای بهبود CTAهای خود، گنجاندن کلمه کلیدی مورد نظرتان در خود CTA است. بهتر است که به کنسول جستجوی گوگل یاMoz Keyword Explorer  بروید و ببینید صفحات شما واقعاً برای چه کلماتی رتبه‌بندی می‌شوند. آن کلمات کلیدی برتر را انتخاب کرده و در خود CTA قرار دهید. به عنوان مثال، اگر صفحه شما درباره خدمات آموزش سئو است، می‌توانید یک CTA با عنوان "لینک ثبت نام آموزش خدمات سئو" داشته باشید.
این از نظر روانی ۱۰۰ برابر قدرتمندتر از استفاده از "افزودن به سبد خرید" است. بنابراین گنجاندن کلمات کلیدی خود در  CTAها یک راه بسیار هوشمندانه و ساده برای بهبود تعامل و کاهش بانس ریت شما است.

 

نوشتن به سبک هرم وارونه، نرخ فرار را کم می کند...

ما می‌خواهیم وقتی افراد به دنبال پاسخ می‌آیند، آن‌ها را در نوشته خود درگیر کنیم. سبک هرم وارونه نوشتن، با یک راهنما شروع می‌شود. بهتر است محتوا را با یک پاسخ سریع شروع کنید. به خوانندگان نشان دهید که قرار است چه چیزی را پس از خواندن مطلب دریافت کنند؟ هرچه محتوا جذاب‌تر باشد، جذب افراد بیشتر بوده و در نتیجه بانس ریت کاهش پیدا می‌کند.
 

جستجوی ساده سایت نرخ فرار را کاهش می‏دهد...

اگر بتوانید جستجوی ساده‌تری نسبت به Google در وبسایتتان ایجاد کنید، می‏توانید کاربران را به سمت وبسایت خود جذب کنید. اگر آنها در سایت شما عنوانی را جستجو کنند، شما بانس ریت خود را کاهش داده‌ و تعامل را بهبود بخشیده‌اید.

افزودن ویدئو، تصویر یا پادکست‌های مرتبط نرخ فرار را کاهش می‏دهد...

استفاده از محتواهای تصویری، ویدئویی یا پادکست‌ها، در کنار متنی که در یک صفحه وجود دارد، باعث می‏شود تا کاربران تعامل بهتری را با محتوای شما ایجاد کنند. در نتیجه نرخ فرار نیز کمتر می شود.


بانس ریت سئو 1

کلیک‏های مرده را حذف کنید...

در برخی مواقع پیش آمده که لینک مربوط به برخی از عناصر درون وبسایت، از کار افتاده است و کاربر با کلیک بر روی آن نمی‏تواند وارد فضای مطلوب خود شود. در این شرایط احتمالا با بستن صفحه وبسایت شما، از آن خارج شده و در نتیجه باعث افزایش نرخ فرار از سایت می شود.