طراحی سایت برند و ساخت سایت در برندینگ

مسير نما :
آنچه در اين مقاله مي خوانيد :

طراحی سایت برند و ساخت سایت در برندینگ

در طراحی سایت برند صرف نظر از اینکه هدف اصلی سایت مستند سازی، ارائه اطلاعات یا فروش باشد، باید برای موفقیت وب سایت عملکردی ویژه را در نظر گرفت. ساختار اصلی در طراحی سایت برند با هر یک از سایت های شرکتی یا فروشگاهی متفاوت است. طراحی سایت برند به تنهایی یک عامل حیاتی و مهم نیست.طراحی وب سایت ها معمولا متفاوت به نظر می رسند، با این حال بیشتر آنها ساختار اولیه مشابهی دارند. ساختار اصلی یک معیار تعیین کننده کیفیت هنگام "طراحی سایت برند" است . در Googleمتن با کیفیت بالا و کلمات کلیدی مرتبط شما را در همه کارها قرار نمی دهد. برای بهینه سازی موتور جستجو، برنامه ریزی دقیق برای نحوه طراحی سایت برند و اجرای صحیح برنامه های تعریف شده بسیار مهم است.طراحی سایت برند شامل مولفه های متعددی است که می توان برای بررسی بهترین نمونه آن ها تلاش بسیار زیادی داشت. هدر یا قسمت "سربرگ سایت" یکی از مهم ترین بخش هایی است که می توان به آن اشاره کرد.

طراحی سایت برند

سربرگ یا سرصفحه اصلی سایت

ناحیه سرصفحه که به عنوان سربرگ نیز شناخته می شود، اولین چیزی است که هر بازدید کننده وب سایت می بیند. بنابراین بسیار مهم است که کلیه اطلاعات مربوطه در این قسمت به عنوان مهم ترین اطلاعات برای مخاطبین در طراحی سایت برند درج شود. 
بسته به پروژه طراحی سایت برند این مرحله شامل عناصر مختلفی است. برای اینکه یک شرکت بتواند خود را از طریق طراحی یک وب سایت به مشتریان معرفی کند، قطعاً یک طراحی یک آرم یا برند ویژه، بسیار کاربردی است. 
در طراحی سایت برند اهمیت و جایگاه "هدر سایت" بیش از اهمیت یک برند یا آرم به تنهایی است. به عبارت دیگر باید گفت که نمایش اطلاعات مهمی از جمله تماس، تلفن و ایمیل در کنار اطلاعات دیگری از جمله شبکه های اجتماعی فعال در این قسمت، یکی از شاخصه های مهم برای بیشتر دیده شدن در چشم کاربران است.
طراحی محتوا
محتوای اصلی وب سایت در منطقه محتوا قرار دارد. این قسمت از بزرگترین قسمت یک صفحه استفاده می کند. محتوا در هر صفحه متفاوت است. نه تنها متن، بلکه طراحی عناصر مورد استفاده نیز می تواند متفاوت به نظر برسد. 
در طراحی سایت برند هم چون طراحی محتوا سایت، درک عمیق برند مهمترین نکته به نظر می رسد. هدف نهایی هر فعالیت تجاری در نهایت افزایش فروش با جذب مشتری بیشتر است. این هدف تنها در صورت داشتن درکی مشخص از آرم یا نشان تجاری به واقعیت تبدیل می شود.

به طور مداوم تجربه مشتری را ارتقا دهید

رعایت الگوریتم های مورد نظر کاربران در سایت ها، یکی از موثرترین پارامترها برای موفقیت ساخت سایت در برندینگ به شمار می رود. بقای وب سایت به حضور کاربران یا مشتریان وابسته است، این موضوع در رابطه با برندهای تجاری نیز به صورت کاملا حکم فرماست.
برای بازاریاب هایی که سایت های مارک دار را اداره می کنند، ترافیک یک چالش ابدی است. مهم نیست که سایت چقدر عالی باشد، ترافیک مهم ترین موضوع در مقایسه با زیبایی شناسی سایت از نظر کاربران به شمار می آید.
بنابراین، برای جذب تعداد زیادی از کاربران اینترنتی علاوه بر طراحی سایت برند طبق الگوهای جدید باید فاکتورهای مهمی را نیز مورد توجه قرار داد. یکی از اصلی ترین این فاکتورها طراحی سایت برند جذاب و کاربرپسند و دیگری ارائه اطلاعات جدید و جالب در سایت از نظر کاربران است. 
وقتی نوبت به هویت برند می رسد ، فکر کردن در مورد CI و BI آسان است و این درک ساده ای است که شما به سادگی با استفاده از راهنمای نام تجاری در وب سایت ، از هویت برند خود مطمئن شده اید.
 

ساخت و طراحی سایت برند با امکانات حرفه ای

در طراحی و ساخت سایت برندینگ عناصر مهمی از جمله رنگ ها، قلم، کلمات، اشیاء و به طور کلی تمامی اجزاء مهم و تاثیرگذار هستند. تعریف "نگاه و احساس" در یک کلمه دشوار است، اما اگر به راحتی در مورد آن صحبت کنید، می توانید بگویید که یک وب سایت خوب در معنا ساده "برداشتی است که در ذهن کاربران باقی می ماند".
نمایش عناصر به بهترین شکل ممکن در طراحی سایت برند، باعث ثبت یک تصویر تجاری لوکس و پویا در ذهن مخاطبین می شود. برای رسیدن به این هدف، ترکیب عناصر مختلف به صورت منطقی و حسی تاثیرگذاری ویژه ای خواهد داشت.
طراحی سایت برند با ترکیب حسی با استفاده از یک طرح متوسط و در عین حال اصلاح شده، انتخاب رنگ سبک و شدید و حرکت گرافیکی انعطاف پذیر و پویا بهترین الگو برای طراحان وب در این حوزه به شمار می آید.
در ساخت وب سایت برندینگ، توجه به امکانات طراحی سایت برند نیز اهمیت ویژه ای دارد. از طرفی دیگر در نظر داشتن امکانات وب سایت حرفه ای می تواند باعث افزایش اعتماد کاربران و ارتباط آن ها با مدیران سایت شود.

پیوند شبکه های اجتماعی با طراحی وب سایت برندینگ

در طراحی سایت برند به عنوان وب سایت مرجع و بهترین بستر برای افزایش دامنه مشتریان یا مخاطبین، نقش شبکه های اجتماعی به عنوان ابزارهای راهبردی را نمی توان انکار کرد. 
با پیوند دادن شبکه های اجتماعی به وب سایت ها و وبلاگ ها به گونه ای که بتوان آنها را در یک مکان مشاهده کرد، بازدید کنندگان از رسانه های مختلف، در یک رسانه مشترک جمع می شوند. برای آن ها اشتراک گذاری، تعامل و تولید محتوا به عنوان یکی از مهم ترین نیازها، جذابیت خواهد داشت.

اهمیت تصویر در طراحی سایت برند

هدف شما در طراحی سایت برند انتشار فیلم ها یا تصاویر غیرمعقول نیست. این عوامل بزرگترین عامل در افزایش هزینه طراحی سایت برند به شمار می روند. به نظر می رسد صرف هزینه زیاد برای تصاویری که هر بار که به سایت خود مراجعه می کنید تکرار می شود، کارآمد نیست.
سایتی تمیز و شیک ایجاد کنید که مطالب شما را به نمایش بگذارد. و با داستان های معتبر درباره نام تجاری یا داستان های محصول خود که در جای دیگری یافت نمی شود، از بازدید کنندگان خود استقبال کنید. شما می توانید بازدیدکنندگان خود را به مشتری تبدیل کنید.
کاهش هزینه طراحی سایت برند به عنوان یکی از فاکتورهای مهم برای انتخاب روش های طراحی وب سایت حرفه ای، از با بررسی گزینه ها و فاکتورهای مختلف امکانپذیر است. باید در طراحی سایت برند به این نکته توجه کرد که وب سایت، چهره یک برند یا شرکت است.
وب سایت چهره دیگری است که نماینده شرکت است. در این بین توجه به یک پیشنهاد جالب می تواند تاثیرگذار باشد. شرکتی که به برند یا تصویر شرکت خود افتخار می کند باید توجه بیشتری به مدیریت برند داشته باشد. طراحی سایت برند با یک دامنه مستقل که بتواند برند را به خوبی تعریف کند، یک گزینه متفاوت به نظر می رسد.
برای افزایش بازدهی ها در طراحی سایت و همینطور کاهش هزینه طراحی سایت برند می توان با استفاده از ابزارهای حرفه ای مانند کاریک مسیری مستقل، متفاوت و در عین حال کاملا حرفه ای را طی کرد.

برندسازی چگونه شکل میگیرد؟

 چنانچه بتوانید با قرار دادن اجزای تصویر همراه با شعار های مناسب نام برند خود را در ذهن ها قرار دهید، برند سازی انجام داده اید. رسیدن به این هدف راهکار های پیچیده ای لازم ندارد. تنها کافیست که نیاز های تبلیغاتی امروز را شناخته و با یک طراحی وب سایت خوب و سئو شده، خدمات خود را به بهترین نحو ارائه دهید.
چنانچه طرح های تبلیغاتی شما خلاقانه باشد و در وب سایتتان مسائلی مانند دسترسی آسان، ترکیب رنگ و برجسته سازی لوگو خود را به خوبی انجام داده باشید، برند سازی موفقی خواهید داشت.
 به طور کلی می توان گفت برندسازی باعث میشود که شما تجربه ای مثبت و منحصر به فردی برای کاربران خود ایجاد  کرده و به اصطلاح خود را سر زبان ها بیاندازید. 
البته یادارو می شویم تما انچه گفته شد در بستر طراحی سایت برند انجام می شود.

 اهمیت لوگوی سایت درطراحی سایت برند

یک طراحی لوگوی مناسب و ایده ال میتواند کسب و کار شما را به زیبا ترین شکل ممکن و در کمترین زمان معرفی کند. در واقع برای برند سازی لازم است بعد از آنکه هدف تجارت شما مشخص شد، لوگویی طراحی کنید که به راحتی در ذهن مانده و یادآور کسب و کار شما باشد.
 برای این کار بهتر است تلاش کنید تا طرح لوگوی شما از خلاقیت زیادی برخوردار باشد و بیننده را تنها به یاد شما بیاندازد.
 مطمئنا یک نشان حرفه ای (لوگو ) تاثیر زیادی در برند کردن شما خواهد داشت. همچنین هویت بصری شما در این زمینه پیشرفت خواهد کرد.

تاثیر سئو بر برند سازی

سئو یا Search Engine Optimization که به اختصار SEO  نام دارد ، به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجو است. به کمک اصول ارائه شده توسط سئو میتوانید مخاطبان و کاربران خود را بیشتر کنید و ارائه  بهتری داشته باشید. بین برند سازی و سئو ارتباط مستقیمی وجود دارد. بدین گونه که اگر با دقت سایت خود را بهینه کنید تا در موتور جستجوگر گوگل رتبه بالاتری داشته باشد، به خودی خود نام برند شما بیشتر دیده شده و کاربران بیشتری باشما آشنا خواهند شد.  بنابراین اگر به دنبال طراحی سایت برند هستید به مسئله سئو شدن سایت نیز اهمیت ویژه ای بدهید.
اشتباهات رایج در طراحی سایت برند
در طراحی سایت برند ممکن است با مسائلی مواجه شوید که برطرف نکردن آن برای شما دردسر آفرین باش این مسائل عبارتست از:

پیام  برند شما باید هماهنگ باشد

اگر پیامی که برند شما القا میکند با خدماتتان سازگاری نداشته باشد ، تاثیر منفی خواهد داشت. در برخی مواقع نیز پیام های برند در جاهای مختلف وب سایت با یکدیگر متفاوت است . این موضوع نیز باعث گم شدن  هدف کسب و کار شما  خواهد شد.

از رقبای خود غافل نشوید

استفاده از تجربیات و تکنیک های رقبا میتواند به شما در پیشبرد هدفتان کمک کند. شناخت نقاط ضعف و قوت رقبا، الگو برداری از خلاقیت های آنها و تلاش برای متمایز بودن در  طراحی سایت برند شما بسیار موثر است.

استفاده بیش از حد از متن

چنانچه وب سایت تنها متن داشته باشد،  خسته کننده و وقت گیر خواهد بود. استفاده از اینفوگرافیک، ویدئو آموزشی و ابزار های دیگر بصری کاربران بیشتری را به سمت شما خواهد کشید.
 سعی کنید در کسب و کار خود منحصر به فرد باشید
اگر در طراحی سایت برند خود و یا قرار دادن محتوای داخل سایت دقت داشته وسعی کنید از خلاقیت خود استفاده کنید، میتوانید در کسب و کار خود  منحصر به فرد بوده و در مقابل نیز در برندینگ کردن خود موفق تر خواهید بود.