طراحی سایت تخصصی و ساخت سایت پیشرفته

مسير نما :
آنچه در اين مقاله مي خوانيد :
طراحی سایت تخصصی یکی از مولفه های مهم فرآیند توسعه وب است. اگر به طراحی سایت تخصصی علاقه دارید، حدس می زنیم که یک خط  مشی خلاقانه داشته باشید. چگونه می توانید از ورود به سایت و ساخت اولین وب سایت خود هیجان زده نشوید؟ طراحی وب سایت تخصصی مانند ساخت یک قطعه هنری کاربردی است، اما برای این کار باید از کجا شروع کرد؟ 

طراحی سایت تخصصی

برای طراحی سایت اول خود چیزی اساسی انتخاب کنید

به نظر می رسد این یک ذهنیت منفی است.اما گاهی اوقات می توانیم بیش از حد جاه طلبانه عمل کنیم و در نهایت دلسرد شویم. برای اولین پروژه خود در طراحی سایت تخصصی بهتر است چیزی ساده و سرگرم کننده را انتخاب کنید. یک سایت تجارت الکترونیک پیچیده تر است و بهتر است وقتی تجربه بیشتری داشتید با آن رو به رو شوید. 
وبلاگ یک مکان عالی برای شروع است. این یک تمرین خوب طراحی سایت تخصصی خواهد بود و شما نحوه عملکرد یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) را می آموزید که دانستن آن برای طراحی هر نوع سایتی در آینده مهم خواهد بود. 
الگوها یک ابزار یادگیری ارزشمند هستند. مشاهده چگونگی مدل سازی و گردآوری عناصر در طراحی سایت تخصصی به شما بصیرت عمیق تری در مورد کارکرد و نحوه طراحی می دهد. برای ایجاد تغییرات و شخصی سازی سایت می توانید از الگوها به عنوان پایه استفاده کنید.

از طراحان دیگر الهام بگیرید

شما بدون شک با وب سایت هایی روبرو شده اید که با طراحی خیره کننده خود شما را تحریک کرده اند.
با پیوند به سایت هایی که دوست دارید یک سند الهام بخش برای طراحی وب سایت های تخصصی ایجاد کنید یا هنگام رفتن آنها را علامت گذاری کنید. Pinterest مکانی عالی برای یافتن طراحی عالی سایت است.
در خارج از اکتشافاتی که به تنهایی انجام می دهید، مجموعه های خلاق و خیره کننده ای نیز وجود دارند که باید آن ها را بررسی کنید. بررسی الهام گیری های خارج از محیط وب، فضایی کاملا ایده آل را برای ساخت وب سایت پیشرفته با امکاناتی حرفه ای ایجاد خواهد کرد.

منابع الهام بخش را در خارج از وب جستجو کنید

طراحی سایت تخصصی با مرور زبان های بصری در خارج از محیط وب سایت ها نیز امکانپذیر است. حتی می توان گفت که طراحی سایت تخصصی با استفاده از این شیوه بسیار جذاب و منحصر به فرد خواهد بود. با توسعه قدرت چشم برای شناخت بهترین نمونه طراحی وب سایت خوب و همینطور فراگیری دانش تجزیه و تحلیل، می توان شاهد یک نتیجه فوق العاده در این رابطه بود.
به تایپوگرافی توجه کنید 
ما اغلب حتی بدون اینکه از حروف چاپی آگاهی داشته باشیم اقدام به خواندن مطالب می کنیم. هنگام مرور محتوا به تأثیر آن توجه کنید. آیا آن قلم موجود در منو قابل خواندن است؟

سایت های تایپوگرافی معتبر یک منبع عالی برای نگه داشتن برگه ها روی فونت های محبوب هستد. این وب سایت ها مکانی عالی برای دیدن کاربردهای عملی تایپوگرافی در افزایش کیفیت و همینطور محبوبیت سایت به شمار می روند.آش نایی با فونت های مختلف به شما کمک می کند نوع مناسبی از تایپوگرافی را برای اولین طراحی سایت تخصصی در نظر بگیرید.

چه کسی از وب سایت شما بازدید خواهد کرد؟

برای اینکه بازدید کنندگان شما از وب سایت شما قدردانی کنند، باید بدانید که چگونه آنها را به سمت اطلاعات صحیح راهنمایی کنید. در واقع پس از گذشت چند ثانیه در سایت بازدید کننده شما باید بداند چه کاری انجام دهد و کجا باید برود. برای طراحی سایت تخصصی موفق، تعیین اینکه چه نوع بازدید کننده ای به وب سایت مراجعه می کند بسیار مهم خواهد بود.
هدف وب سایت شما جذب همه نخواهد بود. بنابراین اطلاعات مهم باید مستقیماً به بازدیدکنندگان هدف شما ارسال شود. به یاد داشته باشید که بارگیری اطلاعات بیش از حد در سایت یک نقطه ضعف محسوب می شود.
اطلاعات زیاد می تواند پیمایش کاربر در سایت را بسیار دشوار کند. در طراحی سایت تخصصی نکته اصلی تمرکز بر روی ویژگی ها و مشخصه های اصلی در سایت است.

ساخت وب سایت پیشرفته کاربر پسند

ارگونومی در امر ایجاد وب سایت و موفقیت آن همیشه از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. سایت هایی با طراحی بصری، تصاویر و ظاهری که چشم نواز هستند، مطمئناً بازدیدکنندگان بیشتری را نسبت به وب سایت هایی که این مشخصات را ندارند جذب می کنند. 
برای طراحی سایت تخصصی توجه به ویژگی های مهمی از جمله کاربر پسند بودن سایت، ضروری است. برای درک ساده تر این موضوع می توان به بسیاری از نمونه های مشهود اشاره کرد. سایت هایی که در عین فعالیت های مشابه، هرگز نتایج مشابهی را دریافت نمی کنند.
به همین واسطه برای طراحی سایت تخصصی موفق، توجه به کاربر پسند بودن وب سایت یک عامل مهم در پیشرفت و دیده شدن فعالیت ها به شمار می رود.
پیمایش کاربران در سایت برای بررسی عملکردهای بصری و همچنین بررسی قابلیت های مهم وب سایت، یکی دیگر از باید هایی است که می تواند به موفقیت طراحی سایت تخصصی  منجر گردد. اگر بازدید کنندگان شما نتوانند به سرعت و به راحتی در سایت شما حرکت کنند، احتمال اینکه آنها برای مدت طولانی در آنجا بمانند کم است.
همچنین سرعت بارگذاری صفحات وب شما تأثیر زیادی در کیفیت تجربه بازدید کنندگان شما خواهد داشت. در مراحل طراحی سایت تخصصی توجه به سرعت بارگذاری سایت به عنوان یک اولویت بسیار مهم ضروری است. 

طراحی سایت تخصصی "خوب" چطور امکانپذیر است؟

طراحی سایت تخصصی با امکانات خوب، بسیار پیچیده است. طراحی سایت تخصصی فقط برای چشم نوازی کاربران و با پیاده سازی الگوهای چیدمان بصری جذاب باعث موفقیت پروژه طراحی سایت تخصصی نخواهد شد.
اصول طراحی سایت تخصصی با توجه به انواع مختلف وب سایت ها برای ابراز خلاقیت طراحان کاملا نامحدود و گسترده است.
ارزیابی ما از مراحل طراحی سایت تخصصی یا نمونه های طراحی سایت تخصصی اغلب بصری است. بنابراین دشوار است توضیح دهیم که چرا یک عنصر طراحی کاملاً در یک وب سایت جای می گیرد، در حالیکه در وب سایتی دیگر نمی توان شاهد این عنصر بود.

چه چیزی باعث موفقیت طراحی سایت تخصصی می شود؟

وب سایت های خوب اطلاعات را به روشی روشن و کارآمد ارائه می دهند تا کاربران بتوانند به صورت شهودی در آنها پیمایش کنند. در بیشتر موارد یک وب سایت کاربر گرا با تعامل متعادل بین تایپوگرافی، عناصر تعاملی و بسیاری از تغییرات بصری موفق می شود. 
پس از طراحی سایت تخصصی احتمالاً با مهارت های فنی از جمله مهارت های توسعه دهنده وب به عنوان ابزارهایی کاملا کارآمد، می توان شاهد نتایجی ایده آل در این بخش بود.ّ
ایجاد یک وب سایت یک پروژه نسبتاً بزرگ است. بنابراین جای تعجب نیست که یک تیم کامل در پشت آن قرار دارد. وجود هماهنگی در بین تمامی اجزاء تشکیل دهنده یک وب سایت، اصلی ترین علت موفقیت مراحل طراحی آن محسوب می شود.
طراحی وب سایت حرفه ای و "خوب" نتیجه تعادل بین مناطق مختلف طراحی و نیازهای فنی است. اگر UI (رابط کاربری) بد باشد، هدف از استفاده سایت یا یک برنامه برای کاربر قابل دستیابی نخواهد بود.

 رعایت اصول سئودر ساخت سایت پیشرفته

بهینه کردن وب سایت ها از نظر سئو در رقابت های امروزی ، بسیار مهم است. اگر گوگل بر اساس استاندارد های خود تشخیص دهد که شما یک وب سایت حرفه ای دارید، می تواند نقش مهمی در شناساندن کسب و کار شما داشته و شما را در رتبه های بالاتری قرار دهد. این مسئله به خودی خود اعتبار وب سایت شما را افزایش می دهد.
 در واقع میتوان گفت این همان موفقیتی است که هر روز اوضاع کسب و کار شما را بهتر خواهد کرد؛ بنابراین انجام ترفند های بهینه سازی برای بالا بردن کسب و کار شما و جذب مشتری، جز اصلی ترین کار ها محسوب می شود. به طور کلی رعایت اصول سئو عبارتست از:
  • کاربر به راحتی بتواند با سایت کار کند.
  •  معماری سایت توسط طراحان به درستی پیاده شود.
  • بخش های مختلف سایت به آسانی قابل دسترسی باشند.
 اگر تصمیم به بهینه سازی سئو گرفته اید، باید در انتخاب محتوا های داخل سایت نیز ظرافت و دقت لازم را داشته باشد. به طور مثال هرگز از متن های تکراری استفاده نکنید و حدالمقدورعکس هایی به آن اضافه کنید که حاصل دوربین خودتان باشد. در واقع میتوان گفت بهتر است برای بهتر شدن سایت خود هرگونه محتویات شما منحصر به فرد باشد.

استفاده از Call To Action

این فراخوان میتواند به صورت عکس، دکمه یا متن باشد و در آن از کاربر دعوت می شود تا با کسب و کار شما ارتباط بگیرد.
به عنوان مثال در در طراحی سایت  دندانپزشکی می‌توان از یک تصویر که روی آن شماره تماس قرار گرفته کمک بگیرید،  و از کاربر بخواهید برای ارتباط باشما روی عکس کلیک کند. و بعد از کلیک کردن شماره تماس یا آدرس را در اختیار مخاطب قرار دهید. برخی از تصاویری که در این مقاله مشاهده می‌کنید نیز فراخوان هستند و مخاطب را قانع میکند که با کسب و کاری ارتباط داشته باشد.

 طراحی ریسپانسیو (واکنش گرا) امری مهم در ساخت سایت حرفه ای و پیشرفته

امروزه طراحی ریسپانسیو وب سایت از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چرا که بسیاری از مخاطبان شما از طریق گوشی موبایل جذب شده و اگر وب سایت شما با قاب تلفن همراه مطابقت نداشته باشد، شما به سرعت مخاطب را از دست خواهید داد.
طراحی ریسپانسیو بدین معنی است که کاربر بتواند با انواع وسایل مانند لپ تاپ، تبلت، موبایل و… سایت را بدون اختلال مشاهده کند. این مسئله می تواند جامعه مخاطب شما را نیز گسترده تر سازد.
به عنوان مثال اگر در سایت از عکس و ویدئو استفاده کرده باشید، نمایش صحیح آن ها در تمامی صفحه نمایش ها از اهمیت بالایی برخوردار است، در طراحی ریسپانسیو با کوچک یا بزرگ شدن صفحه نمایش تمامی بخش های سایت متناسب با صفحه نمایش واکنش نشان خواهند داد. 
 

هزینه طراحی و ساخت وب سایت پیشرفته

هزینه طراحی سایت پیشرفته یکی از مهم ترین المان هایی است که عموما مجموعه ها یا سرکت های متقاضی طراحی سایت به شکلی ویژه آن را مورد بررسی قرار می دهند. در نهایت با بررسی تمامی فاکتورها و الگوریتم های بیان شده برای طراحی سایت تخصصی باید گفت که استفاده از ابزارهای سایت ساز هم چون "کاریک" می تواند راه حلی منطقی برای کاهش هزینه ها و افزایش بازدهی در ساخت وب سایت پیشرفته به شمار آید.
البته که هزینه طراحی سایت با کاریک در مقایسه با هر یک از روش های موجود مقرون به صرفه است.