طراحی سایت دانشگاهی و ساخت پرتال دانشگاه

مسير نما :
آنچه در اين مقاله مي خوانيد :
طراحی سایت دانشگاهی با امکانات حرفه ای و قوی برای مدیریت برنامه ریزی های درسی به صورت آنلاین و ارتباط گیری آسان دانشجویان با اساتید و کادر دانشگاه، امروزه به عنوان یک ضرورت مهم شناخته می شود.
طراحی سامانه و پرتال دانشگاهی به صورت جامع برای پوشش دهی نیازها و انتظارات دانشجویان از جمله پارامترهای مهمی است که می توان به آن اشاره کرد. با نگاهی به نمونه طراحی سایت دانشگاهی می توان با ساختار و قالب کلی سایت های مشابه آشنا شد.

طراحی سایت دانشگاهی

هدف از طراحی سایت دانشگاهی 

مهم ترین هدف از طراحی سایت دانشگاهی، پوشش دهی تمامی امکانات و فعالیت های حوزه های دانشگاهی به صورت آنلاین و غیر حضوری است. این موضوع می تواند برای دانشجویانی که مشغول تحصیل در دانشگاهی دور از محل زندگی خود هستند، یک نکته فوق العاده کاربردی به شمار آید.
امکان بررسی واحدهای درسی، حذف و اضافه، ارتباط با اساتید دانشگاه، مدیریت منابع مالی از جمله شهریه های ترمی و غیره از دیگر اهداف طراحی سایت دانشگاهی به شمار می رود. رعایت اصل سادگی در ساخت پرتال دانشگاه یک ضرورت مهم محسوب می شود.
سادگی طراحی سایت دانشگاهی، امکان ارتباط گیری آسان کاربران با محیط سایت در مدتی بسیار کوتاه را فراهم می کند. این در حالی است که طراحی پیچیده و غیر حرفه ای سایت های دانشگاهی، شرایطی دشوار را برای کاربران در این حوزه ایجاد خواهد کرد.
طراحی وب سایت دانشگاهی با نگاهی به نمونه های طراحی سایت دانشگاهی برای متقاضیان این حوزه، امکان الگو برداری ساده ای را فراهم می کند. به طور کلی می توان در بین انواع نمونه های طراحی سایت دانشگاهی به ندرت شاهد یک سایت متفاوت و جذاب بود.
استفاده از قالب های تکراری و خسته کننده در طراحی سایت دانشگاهی ضمن عدم استفاده از خلاقیت یا ابتکار عمل در این حوزه، شرایطی نسبتا نامناسب را برای کاربران این فضا ایجاد می کند. 

ویژگی ها و امکانات حرفه ای در سایت های دانشگاهی

طراحی سایت دانشگاهی با پیاده سازی برنامه ها و کدنویسی های جذاب می تواند نقش مهمی در نمایش ویژگی های متفاوت سایت به دانشجویان یا کاربران داشته باشد. ابتکار عمل در ساخت پرتال دانشگاه از جمله پارامترهایی است که در صورت رعایت آن، همواره می توان شاهد جذب ترافیک بالا برای سایت بود.
سایت های داشنگاهی معمولا به عنوان یک سایت مرجع برای پیگیری اخبار و اطلاعات شناخته می شوند. اما مدیریت پرتال های دانشجویی با استفاده از این سایت مرجع، یکی از مواردی است که می توان به آن اشاره کرد.
در نظر داشتن نیازهای کاربران در سایت دانشگاه یکی از مهم ترین المان هایی است که نوع ویژگی و امکانات سایت را مشخص می کند. طراحی سایت دانشگاهی حتی برای مجتمع های آموزش عالی نسبتا کوچک نیز مهم و ضروری است.

امکانات طراحی سایت دانشگاهی

•    طراحی پنل های اختصاصی برای مدیریت شهریه ها
•    طراحی پنل ارتباط با واحد آموزشی
•    طراحی پنل ویژه اخبار و رویداد های تازه دانشگاهی
•    نمایش ویدیوها و تصاویر واضح از گردهمایی های دانشجویی
•    طراحی پنل های اختصاصی برای ثبت نام یا حذف و اضافه درسی
•    پنل ارتباط دانشجویان با واحد های صندوق رفاه دانشگاه
نمونه های طراحی سایت دانشگاهی می تواند به عنوان یکی از ساده ترین الگوهای نمایشی برای نشان دادن ویژگی های مهم این سایت از نظر کاربران باشد. امکانات طراحی سایت دانشگاهی تنها مختص دانشجویان نیست. بلکه در نظر داشتن برخی ویژگی ها و امکانات مهم برای اساتید نیز در نوع خود بسیار حائز اهمیت است.

هزینه طراحی بهترین سایت دانشگاهی 

طراحی بهترین وب سایت دانشگاهی با امکانات کاملا حرفه ای هم چون انواع وب سایت های دیگر هزینه بر خواهد بود. یکی از مهم ترین المان ها در مدیریت هزینه طراحی سایت دانشگاهی بررسی نحوه پیاده سازی کدنویسی ها یا برنامه نویسی های سایت است.
زمان صرف شده برای طراحی سایت دانشگاهی از دیگر مواردی است که هزینه نهایی پروژه را برای مشتریان مشخص می کند. سایت های دانشگاهی به طور کلی از جمله سایت های بسیار کاربردی و مهم شناخته می شوند.
انتخاب این سایت ها به عنوان سایت های مرجع از جمله نکات مهمی است که نوع امکانات و هزینه های لازم برای طراحی سایت را مشخص می کند. انتخاب بهترین شرکت های طراحی سایت دانشگاهی در این بین، خالی از لطف نیست.
بهترین شرکت های طراحی سایت دانشگاهی با استفاده از الگوریتم های تعریف شده به منظور طراحی سایت و پیاده سازی داده ها و اطلاعات کاربردی و جذاب برای کاربران، بهترین سایت های دانشگاهی را برای مشتریان طراحی می کنند.
برنامه نویسی به صورت اختصاصی در طراحی سایت دانشگاهی از روش های مرجع در این حوزه به شمار می رود. اما در عین حال، استفاده از روش هایی مانند طراحی سایت دانشگاهی با کاریک به عنوان یک ابزار حرفه ای، کاربردی و کاملا تغییر پذیر، شرایطی مطلوب را برای طراحان در این زمینه ایجاد می کند.
هزینه طراحی سایت دانشگاهی با کاریک در مقایسه با هر یک از روش های دیگر، نه تنها منطقی تر، بلکه بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. ساخت پرتال دانشگاهی با هزینه های منطقی و مناسب فرصتی متفاوت برای هر یک از متجمع های آموزش عالی یا دانشگاهی است.

دلایل اهمیت طراحی سایت دانشگاهی حرفه ای

اهمیت طراحی سایت دانشگاهی به صورت حرفه ای با بهترین ویژگی های ممکن برای کاربران را به سادگی با بررسی مزایا و امتیازات می توان مورد توجه قرار داد. سایت های دانشگاهی نه تنها یک مسیر ارتباطی غیر حضوری بین دانشجویان با اساتید یا کارکنان دانشگاه به شمار می روند. بلکه یکی از بهترین بسترها برای مدیریت فعالیت های دانشجویان نیز محسوب می شوند.
کاهش هزینه های جاری برای دانشجویان در صورت طراحی سایت دانشگاهی حرفه ای، یکی دیگر از مواردی است که باید به آن اشاره کرد. طراحی سایت دانشگاهی به صورت حرفه ای، امکان مدیریت کلاس های آنلاین را نیز برای اساتید فراهم می کند.
این موضوع نه تنها باعث کاهش هزینه های مالی بلکه باعث صرفه جویی های چشم گیر در زمان و مدیریت آن خواهد شد. استفاده از تکنیک های حرفه ای برای طراحی سایت دانشگاهی و همینطور دریافت مشاوره تخصصی طراحی سایت دانشگاهی از جمله نکات مهمی است که همواره باید پیش از استارت یک پروژه نسبت به طی کردن آن اقدام نمود.

طراحی سایت دانشگاهی و ساخت پرتال دانشگاه

امکانات طراحی سایت دانشگاهی

•    طراحی پنل های اختصاصی برای مدیریت شهریه ها:

 
استفاده از پرتال های یکی از مهمترین بخش ها در طراحی سایت است.  در این شرایط دانشجو باید بتواند به راحتی وارد پرتال اختصاصی شده و با انتخاب واحد و پرداخت هزینه  از خدمات ویژه برخوردار باشد.

 •    طراحی پنل ارتباط با واحد آموزشی

 بهتر است هر دانشجو و استاد از امکانات و خدمات اختصاصی در پنل کاربری خود برخوردار باشد از این طریق میتوان با مراجعه یه انی کانال  اطلاعات مورد نظر خود را بدست آورد. مثلا برای اساتید پیام ارسال کرده و ویا واحد های قبلی خود را مشاهده کند

 •    طراحی پنل ویژه اخبار و رویداد های تازه دانشگاهی

همواره در دانشگاه های رویداده های مختلفی مانند همایش سمینار پایان نامه یا مسائلی از این قبیل رخ می دهد؛ از طرفی بسیاری از دانشجو ها به دنبال آن هستند که از به روز ترین مقالات دانشجو های دیگر مطلع شوند. با طراحی این بخش می توان درباره این رویداد ها اطلاع رسانی کرد.

 •    نمایش ویدیوها و تصاویر واضح از گردهمایی های دانشجویی

یکی از بخش های مهم در طراحی سایت انشگاه که میتواند جذاب بوده و به اعتبار سایت کمک کند بارگذاری عکس ها و ویدیو های کنفرانس ها و همایش های مختلف دانشگاه می باشد.ارسال فایل برای شرکت کنندگان، اطلاع رسانی از همایش بعد از اتمام در پرتال دانشگاه و بسیاری از خدمات دیگر که در طول سال ممکن است چندین بار در دانشگاه اجرا شود.

 •    طراحی پنل های اختصاصی برای ثبت نام یا حذف و اضافه درسی

با طراحی پنل های ویژه انتخاب واحد یا حذف و اضافه میتوانید این امکان را به نشجو بدهید تا مراحل انتخاب واحد و ثبت نام ترم جدید خود را در کمترین زمان انجام دهد

 •    پنل ارتباط دانشجویان با واحد های صندوق رفاه دانشگاه

بسیاری از دانشجویان در طول ترم ممکن است بخواهند از خدمات صندوق رفاه دانشگاه استفاده کنند. با طراحی چنین پنلی در کمترین زمان متوجه خدمات این بخش شده و در صورت لزوم مراجعه حضوری به عمل میاورند.

 

 رعایت اصول صحیح برنامه نویسی در طراحی سایت دانشگاه

بهتر است در طراحی سایت دانشگاهی کدنویسی با دقت زیادی انجام شود. با توجه به اینکه بسیاری از کاربران اینگونه سایت ها از طریق موبایل یا تبلت وارد می شوند. حتما در طراحی سایت از شرایط ریسپانسیو استفاده کنید.
همچنین به دلیل استفاده دانشجویان برای انتخاب واحد و ثبت نام سعی کنید در طراحی سایت سرعت بارگذاری را به حداکثر مجاز برسانید.

سایت دانشگاه باید کاملا واکنش گرا برای اجرا در همه دستگاه های هوشمند باشد.