طراحی سایت سازمانی و ساخت پرتال سازمانی

مسير نما :
آنچه در اين مقاله مي خوانيد :

طراحی سایت سازمانی و ساخت پرتال سازمانی

طراحی سایت سازمانی بر اساس قوانین و الگوریتم های 2020 از فرصت های ویژه و متفاوت برای شروع فعالیت های سازماندهی شده به صورت آنلاین شناخته می شود. مراحل طراحی سایت سازمانی در صورت رعایت فاکتورهایی مانند طراحی ریسپانسیو می تواند با بازخوردهایی کاملا تاثیرگذار همراه گردد.
هر یک از سازمان های خصوصی و دولتی می توانند با ایجاد و ساخت پرتال سازمانی شاهد منسجم شدن فعالیت ها بدون واسطه و به شکلی هدفمند باشند. طراحی سایت سازمانی برخلاف طراحی انواع پلتفرم های تحت وب، بر اساس اصول خاصی انجام می گیرد.
طراحی سایت سازمانی
 

نمونه طراحی سایت سازمانی و پورتال های شرکتی

بررسی نمونه طراحی سایت سازمانی و انواع پورتال های شرکتی امکان ارزیابی مهم ترین ویژگی ها و امکانات مورد نظر برای طراحی ظاهری یا محتوایی وب سایت شرکتی را در اختیار مجموعه ها قرار می دهد.
هم چنین با نگاهی به نمونه طراحی سایت سازمانی مراحل ساخت پرتال سازمانی به سادگی طی خواهد شد. چرا که آشنایی با نیازهای کاربران و پوشش دهی این نیازها، اصلی ترین الگوریتمی است که بر اساس آن می توان به یک جمع بندی کلی و مهم دست یافت.
ساخت پورتال شرکتی برای شرکت ها و مجموعه های خصوصی یا دولتی نقش فوق العاده مهمی در کاهش هزینه ها و همینطور صرفه جویی در زمان بررسی موانع یا مشکلات اداری خواهد داشت.
ساخت پرتال سازمانی امکان مدیریت نیازها و اطلاعات را بدون محدودیت زمان و در هر مکانی فراهم می کند. طراحی و ساخت پرتال های سازمانی امروزه به یک ضرورت جدی برای مدیریت فعالیت ها، افزایش بازدهی کار و همینطور کاهش مراحل کاغذ بازی های اداری شناخته می شود.
طراحی سایت سازمانی با استفاده از ظرفیت های موجود از جمله مواردی است که می تواند علاوه بر هزینه های نسبتا کم، بازدهی بسیار زیادی داشته باشد. طراحی سایت سازمانی با کاریک از جمله این روش ها به شمار می رود.

هزینه طراحی سایت سازمانی با امکانات حرفه ای

طراحی سایت سازمانی با روش های مختلف می تواند از نظر هزینه و همینطور زمان، شرایط مختلفی را ایجاد نماید. هزینه طراحی سایت سازمانی با امکانات حرفه ای به صورت دقیق به همراه جزئیات قابل بررسی است.
این موضوع موجب می شود تا متقاضیان طراحی سایت سازمانی امکان مدیریت هزینه ها و زمان لازم برای طی شدن فرایند طراحی را داشته باشند. با پاسخ به این سوال که "هدف از طراحی سایت سازمانی چیست؟" قطعا می توان به یک نتیجه منطقی برای تعریف هزینه های طراحی سایت سازمانی دست یافت.
استفاده از ابزارهای طراحی سایت حرفه ای از جمله کاریک، شرایطی ویژه را برای مدیریت هزینه های طراحی سایت سازمانی و انواع پرتال های شرکتی فراهم می کند. این شرایط از نظر مشتریان، شرایطی منطقی و ایده آل خواهد بود.
مهم ترین امکانات طراحی سایت سازمانی
•    ادیتورهای حرفه ای و پیشرفته
•    امکان برقراری ارتباط آنلاین یا تماس با متصدیان امور
•    پرتال معرفی مدیران و وظایف آن ها در سازمان
•    طراحی پنل های ویژه برای ارائه مطالب یا جدیدترین اخبار 
•    امکان تغییر تم های گرافیکی سایت 
•    پنل ویژه پخش تصاویر یا ویدیوها
•    پوشش دهی اخبار سازمانی با هدف آشنایی کاربران از فضا اداری
•    بهینه سازی صفحات سایت
•    امکان انتقال هوشمندانه کاربر به صفحات و تب های جدید

مراحل انجام طراحی و ساخت وب سایت سازمانی

انجام طراحی سایت در قالب ها و بسترهای متفاوت از جمله طراحی سایت سازمانی که به عنوان یک بستر بسیار کاربردی برای ارتباط گیری هر چه بهتر کاربران (ارباب رجوع) با کارفرمایان و متصدیان شناخته می شود، در صورت رعایت نکات فنی و گرافیکی، معمولا با بازخوردی مثبت همراه خواهد بود.
سایت سازمان سنجش و سایت سازمان تامین اجتماعی را می توان به عنوان نمونه هایی از طراحی پرتال سازمانی تحت وب معرفی کرد. مراحل طراحی پرتال تحت وب بر اساس انتظارات کارفرمایان و همینطور با توجه به هدف طراحی پرتال تحت وب، مشخص می شود.
طراحی صفحه سایت سازمانی با استفاده از الگوهای تخصصی و ماهرانه شرایط حضور کاربران در سایت را به خوبی فراهم می کند. طراحی سایت سازمانی تنها با هدف حضور کاربر در سایت شکل نمی گیرد، اما حضور کاربران و امکان دریافت نتیجه پس از حضور، اصلی ترین موضوعی است که میزان رضایت از سایت یا پرتال سازمانی را تعیین می کند.
آشنایی با جزئیات طراحی وب سایت شرکتی و سازمانی در صورت دریافت مشاوره های تخصصی و حرفه ای از طریق ارتباط گیری با طراحان سایت امکانپذیر است. جزئیات طراحی وب سایت شرکتی و سازمانی شامل نوع طراحی، نوع گرافیک، فونت و همینطور کلیه مواردی است که شامل پارامترهای ظاهری یا محتوایی سایت می شوند.
انجام طراحی سایت سازمانی به صورت حرفه ای با توجه به 5 نکته کلیدی و حساس به بهترین شکل ممکن، امکانپذیر می گردد. نکاتی که نه تنها باعث تضمین اعتبار سایت خواهند شد، بلکه شرایط ارتباط گیری موثر کاربران با پرتال شرکتی یا سازمانی را فراهم می کند.
1.    طراحی بصری و ظاهری خوب
2.    بهینه سازی منظم سایت
3.    تولید محتوا حرفه ای
4.    Call to Action
5.    طراحی ریسپانسیو

 اهمیت امنیت پورتال سازمانی

بنابر آنچه گفته شد پرتال سازمانی وظیفه دارد که اطلاعات کامل و یکپارچه ای را به مخاطبان خود ارائه دهد. از این رو تعداد کاربران به این بخش زیاد است. پس با توجه به اهمیت بخش پرتال سازمانی و کنکاش زیاد مخاطبان بحث امنیت آن از اهمیت زیادی برخوردار است.
 یکی از روش های بالا بردن  امنیت پرتال سازمانی، استفاده از زبان های برنامه نویسی قدرتمند مانند پایتون بوده که می تواند به خوبی اطلاعات را پردازش کند.
 یکی دیگر از از راه های بالا بردن امنیت پرتال کد نگاری مرزهای وارد شده توسط کاربران در فرم های ارسال اطلاعات میباشد.
 همچنین اگر طراحی پرتال سازمانی شما توسط تیم حرفه ای و متخصص انجام شود امکان پیگیری IP کاربران برای رصد نفوذ به پایگاه داده و برقراری امنیت پورتال سازمانی هوشمند وجود داشته و باید در این مرحله  نیز نکات امنیتی در نظر گرفته شود.

تفاوت وب سایت و پرتال چیست؟

با توجه آنچه گفته شد، می توان گفت پرتال با وب سایت تفاوت هایی دارد. به طور مثال ساختار وب سایت به گونه است که بیشتر بر جذب مخاطب برنامه ریزی شده و برای بالا بردن ترافیک سایت از اهمیت زیادی برخوردار است. در مقابل پیاده سازی و ساخت پرتال هدف محدودی دارد. نکته دیگر این است که برای استفاده از پرتال باید رمز ورد داشته باشید در صورتی که وب سایت نیزا به این شرایط ندارد.
 در نهایت می توان گفت محتوا در وب سایت به صورت پویا یا اینستا قرار دارد اما در پورتال محتوا همواره به صورت پویاست.

 نکات مهم در طراحی پورتال سازمانی

با رعایت این نکات می توانید یک پرتال سازمانی موفق داشته باشید:

نیازسنجی پرتال سازمان

قبل از طراحی سایت نیاز های سازمان یا شرکت خود را بسنجید تا هنگام طراحی، بتوانید تمام نیاز های شرکت را برطرف کنید.
نیازهایی مثل پرسونای مخاطبان ، فرم ها ، دسترسی ها و نقش ها ، اتصال به پایگاه های داده حسابداری ، از جمله مواردی است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

 
در طراحی بصری سایت دقت و حساسیت داشته باشید.

از طریق سایت های سازمانی می توانید قدرت کسب و کار آنلاین خود را نشان دهید. بنابراین طراحی بصری خوب یک سایت از جمله موضوع، لوگو، فونت ها، رنگ ها، تم ها و… حرفه ای بودن یک سازمان یا شرکت را نشان می دهد.

 از مگا منو ها و دسترسی سریع در سایت استفاده کنید

اینکه کاربران و پرسنل بتوانند به راحتی در سایت حرکت کرده و به قسمت هایی که میخواهند دسترسی داشته باشند از جمله مزایای سایت محسوب می شود. 
 از این رو معمولا نوار مسیریابی و منو و برید کرامپ ها در بالای صفحه و یا در سمت چپ سایت قرار خواهد گرفت. این نوار برای استفاده باید بسیار ساده باشد تا کاربر در کمترین زمان به هدف خود برسد و این همان تجربه کاربری خوب و لذت بخش است.
 

بهترین شرکت طراحی سایت سازمانی

بهترین شرکت طراحی سایت سازمانی در ایران و به صورت ویژه انتخاب بهترین شرکت ساخت پرتال سازمانی در تهران با توجه به حضور مجموعه ها و تیم های متعددی کمی سخت به نظر می رسد.
اما قطعا در این بین توجه به نمونه های طراحی سایت سازمانی یک گروه و یا بررسی و ارزیابی ایده های اولیه برای ساخت پرتال های شرکتی توسط یک مجموعه، می تواند نقش مهمی در انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت داشته باشد.
طراحی ساده سایت از جمله مهم ترین نکاتی است که می تواند تضمین کننده ارتباط آسان کاربر با محیط سایت به شکل کوتاه مدت یا طولانی مدت باشد. شرکت های طراحی سایت سازمانی حرفه ای، با توجه به این نکته، همواره سعی در ایجاد بستر ارتباطی ساده ای بین کاربران و سایت می کنند.
طراحی رابط کاربری (User Interface) از دیگر نکات مهمی است که توجه به آن به ویژه در طراحی پرتال های سازمانی اهمیت دارد. طراحی پرتال تحت وب بر اساس هر یک از پارامترهای یاد شده به صورت قطعی با نتیجه ای رضایت بخش برای طراحان همراه خواهد بود.