طراحی سایت شخصی

مسير نما :
طراحی سایت شخصی قدرتمند و حرفه ای به عنوان یک ابزار کاملا کاربردی در افزایش سرعت پیشرفت کسب و کارها در فضای آنلاین، موضوع مهمی است که موجب شده تا امروزه بسیاری از افراد به آن علاقه مند شوند.
اما باید پیش از طراحی وب سایت شخصی به این سوال پاسخ داد که چرا باید یک سایت شخصی داشته باشیم؟ برای داشتن یک فضا اختصاصی جهت پیاده سازی استراتژی های ویژه کسب و کار، طراحی سایت ضروری است.
در بین بسیاری از شبکه های اجتماعی و همینطور شبکه های سنتی برای تبلیغات، امروزه سایت یک بستر فوق العاده و کاملا متفاوت به شمار می آید. طراحی سایت شخصی ارزان با ابزاز سایت ساز از جمله گزینه های پیشنهادی است که قطعا به امتحان کردنش می ارزد!
در بین راه های مختلف برای داشتن یک فضا رقابتی مانند سایت های شخصی، سفارش طراحی سایت شخصی به شرکت های مختلف هزینه های بسیاری را برای مشتریان به همراه دارد.
این در حالی است که گزینه های بسیار زیادی برای طراحی یک سایت شخصی خوب نیز وجود دارد که از جمله آن ها طراحی سایت با ابزار سایت ساز کاریک است. دیده شدن به هر قیمتی نمی تواند جذابیت داشته باشد، اما حرفه ای دیده شدن یک امتیاز محسوب می شود.
 

Personal-site-design

امکانات طراحی سایت شخصی

امکانات طراحی سایت شخصی مانند بسیاری از بستر های شخصی دیگر، می تواند متنوع یا محدود باشد. تعیین این تنوع یا محدودیت به خواست و نظر کاربر سایت وابسته است. وب سایت شخصی خوب می تواند موقعیت شغلی یک فرد را به طرز شگفت انگیزی تغییر دهد.
در بین انبوهی از شرکت های طراحی سایت که مدعی ارائه بهترین خدمات به کاربران هستند، انتخاب یک شرکت خوب و حرفه ای کار ساده ای نیست. اما این موضوع نباید به عنوان یک سد پیش روی افراد علاقه مند به طراحی سایت شناخته شود.
چرا که برخلاف سال های گذشته که طراحی سایت یک امر محال به نظر می رسید، امروزه بدون نیاز به داشتن پیش زمینه هایی درباره برنامه نویسی و تنها با استفاده از ابزارهای حرفه ای سایت ساز، می تواند تمامی مراحل طراحی یک سایت شخصی حرفه ای را طی کرد.
با نگاهی به نمونه طراحی سایت شخصی و بررسی امکانات و ویژگی های هر یک از انواع سایت های شخصی می توان به جمع بندی کاملی درباره انتخاب یا عدم انتخاب سایت دست یافت.
با بررسی امکانان سایت شخصی، تنها نتیجه به دست آمده، اقدام برای طراحی یک سایت حرفه ای و تمام عیار است. طراحی سایت های شخصی برای ورزشکاران، هنرمندان، افراد مطرح در حوزه های پزشکی، روانشناسی، آشپزی و ... است، اما به طور کلی داشتن سایت های شخصی محدود به فرد خاصی نیست.

پراکنده شدن مهارت ها، موفقیت ها و هم چنین تجربیات به صورت گسترده در یک سایت از جمله اهداف مهمی است که با در نظر داشتن آن می توان اقدام به سفارش سایت های شخصی کرد.

چرا طراحی سایت شخصی اهمیت دارد؟

طراحی سایت شخصی هم چون طراحی یک برند یا یک نشان تجاری خاص، اهمیت دارد. اما در این طراحی "حرفه ای بودن" مهم ترین اصلی است که باید به آن توجه کرد. پیش نیاز طراحی یک سایت خوب، بهره مندی از دانش برنامه نویسی و کدنویسی است.
اما تمامی افراد علاقه مند به طراحی سایت شخصی از این دانش برخوردار نیستند. این مشکل بزرگی نیست، چرا که ابزارهای سایت ساز در کوتاه ترین زمانِ ممکن این مشکل را با بهترین کیفیت برطرف کرده اند.
نمایش سایت های شخصی به صورت کاملا طبیعی و جذاب در موبایل و هر یک از ابزارهای ارتباطی "قابلیت ریسپانسیو بودن سایت شخصی" نکته ای فوق العاده مهم برای بهتر و سریع تر دیده شدن سایت به شمار می رود.
تجربه و مهارت طراحان سایت ها تنها فاکتوری است که می تواند در دست یابی به یک نتیجه شگفت انگیز به افراد و گروه های متقاضی داشتن سایت، کمک کند. هر یک از طراحان حرفه ای به خوبی می دانند که در صورت تحلیل نیازها و ایده آل های مشتریان، امکان طراحی یک سایت خوب و کاربر پسند تضمین خواهد شد.
10 علت مهم برای طراحی سایت شخصی که با نگاهی به آن می توان بدون تعلل برای داشتن یک سایت خوب اقدام کرد.
  •  با طراحی سایت شخصی می توان همیشه در دسترس مخاطبین بود.
  • طراحی سایت شخصی بهترین راه برای نمایش خدمات است.
  • سایت های شخصی قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارند.
  • طراحی سایت شخصی راهی مطمئن برای ارتباط با کاربران است.
  • هزینه طراحی سایت شخصی قطعا مقرون به صرفه است.
  • مدیریت حرفه ای وقت و زمان در سایت های شخصی امکانپذیر است.
  • مخاطبین و مشتریان در سایت های شخصی نامحدود هستند.
  • طراحی سایت شخصی یکی از روش های رقابتی موثر است.
  • ایجاد اعتبار در کوتاه ترین زمان با تبلیغات موفق!
  • امکان فعالیت حرفه ای و بدون نقص!

مراحل ساخت سایت شخصی

برای طراحی سایت شخصی باید به نکات زیر توجه کنید:

برای سایت خود هدف گذاری کنید

 اینکه بدانید طراحی سایت شما با چه هدفی ساخته میشود، میتواند در ایجاد موارد مهم درسایت به شما کمک کند. بیوگرافی ، معرفی شغل یا کسب و کار شما و یا معرفی خدمات شما  باید مهمترین هدف باشد.  نابراین بستگی به اهداف شما نحوه طراحی و شکل ظاهری سایت، قبل از انتخاب قالب مورد بررسی قرار میگیرد.
 همچنین قبل از طراحی سایت شخصی خود بهتر است در زمینه کاریتان حسابی تحقیق کرده و انواع مشابه وب سایت مد نظر خود را رصد کنید. در این جستجو می توانید جوانب مختلف سایت مانند طراحی سایت و نحوه محتوا گذاری را مورد بررسی قرار دهید. حتی می توانید چند وب سایت موفق و چند وب سایت بی نام و نشان را بررسی کنید تا نقاط ضعف و قوت هر کدام را بسنجید.

قالب سایت شخصی خود را انتخاب کنید

 مهمترین مرحله طراحی سایت، انتخاب قالب مناسب است. این قالب ها چه از منظر بصری و چه از نظر روانشناسی باید با هدف شما مطابقت داشته باشد. همچنین باید به دنبال قالبی باشید که با سرعت هرچه تمام تر بارگذاری شود. در این صورت کاربران بیشتر به سراغ سایت شما آمده از خدماتتان استنفاده میکنند.

طرح گرافیکی سایت شخصی خود را انتخاب کنید.

برای انتخاب طرح های گرافیکی شخصی خود باید نکات مختلفی را مد نظر قرار دهید این  موارد عبارتست از:
رنگ:  هویت هر رنگ را بشناسید و بر اساس علم رنگ شناسی انتخاب مناسبی برای سایت خود داشته باشید. از نظر روانشناسی هر رنگ احساس خاصی را در وجود فرد متبلور می کند. با آگاهی از این موضوع میتوانید سایت خود را از نظر بصری زیباتر کنید. همچنین از ترکیب رنگ ها نیز آگاهی داشته باشید تا سایت چشم نواز تر شود. در واقع ترکیب رنگ یک سایت باید به گونه‌ای انتخاب شود که تصویری چشم‌نواز پدید آورد.
فونت: فونت سایت نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. بهتر است علاوه بر طرح ساده، بسیار خوانا باشد. همچنین فرم نوشتار برای  طراحی سایت شخصی نیز اهمیت زیادی دارد.  درواقع فونت نوشتارعلاوه بر زیبایی باید با شخصیت و هویت مورد نظر  همخوان باشد.
لوگو: هویت سایت با لوگو آن مشخص می شود. بنابراین طراحی لوگو باید با دقت و ظرافت هرچه تمام تر انجام شود.  همچنین در انتخاب لوگو باید به مانایی آن فکر کنید و اینکه قرار است کسب و کار شما به وسیله این لوگو در پلتفرم های گوناگون شناخته شود. بنابراین باید در طراحی و اجرای آن وسواس خاصی  داشته باشید.
لوگو شخصی خود را به گونه ای طراحی کنید که تصویر ماندگار شما در ذهن مخاطب ایجاد شود.
شخصی سازی: اگر سایت شما شخصی است باید ویژگی های منحصر به فردی نیز داشته باشد.  تنها در این صورت است که شخصی سازی می تواند یک امتیاز ویژه محسوب شود. شما می توانید  با یک ایده خلاقانه طرحی منحصر به فرد برای سایت شخصی خود پیاده کنید. با این کار تصویر متمایز سایت شما در ذهن مخاطب ماندگار خواهد شد.
سئو سایت: تولید محتوای مناسب سئو شده و نظم در انتشار آنها، همچنین مفید بودن اطلاعات سایت شما میتواند به میزان زیادی در رشد و پیشرفت سایت کمک کند. در این مرحله باید با برنامه ریزی دقیق هدف خود را در سایت بیان کرده و با صبوری و پشتکار سعی در رسیدن به آن داشته باشید.
 

بهترین شرکت طراحی سایت شخصی

شرکت های طراحی سایت در کشور با توجه به سابقه فعالیت و همینطور سطح دانش و توانمندی های خود دسته بندی می شوند. انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت برای سفارش سایت حرفه ای کار نسبتا دشواری است.
اما این تنها شرکت های طراحی سایت نیستند که بستر طراحی یک سایت حرفه ای را برای کاربران و مشتریان ایجاد می کنند. ابزارهای سایت ساز قدرتمند و حرفه ای، یکی از بهترین گزینه ها برای ساخت سایت شخصی محسوب می شوند.
طراحی سایت شخصی با ابزارهای سایت ساز در مقایسه با طراحی سایت های اختصاصی توسط برنامه نویسان یا شرکت های مختلف امتیازهای بیشتری را به همراه دارد. کم هزینه بودن روند طراحی سایت شخصی و گسترده بودن امکانات پیش فرض در سایت سازها برای اجرا روی سایت از مهم ترین مزایایی است که می توان به آن اشاره کرد.
اما اصلی ترین امتیاز طراحی سایت شخصی به صورت اختصاصی توسط هر فرد در کوتاه ترین زمان ممکن، بی نیازی از دانش هایی نظیر کدنویسی و برنامه نویسی است. یکی از محدودیت های اصلی برای طراحی سایت شخصی، تسلط بر برنامه نویسی حرفه ای است.
محدودیتی که با انتخاب روش های منطقی و کاملا مطمئن می توان از کنار آن به سادگی عبور کرد. بازاریابی های آسان، در دسترس بودن و هزینه های منطقی از جمله تفاوت های مهم طراحی سایت با استفاده از ابزارهای ساده و تخصصی مانند کاریک است.