طراحی سایت مدرسه و ساخت وب سایت برای مدارس

مسیر نما :مقاله

تفاوت طراحی سایت مدرسه با بقیه سایت ها

هر سایت برای کاربرد خاصی طراحی شده و بوجود می آید؛ طراحی سایت مدرسه هم با توجه به عملکرد هایی که از آن انتظار داریم، در مقایسه با سایر سایت ها کمی متفاوت می باشد. به طور کلی یک سایت مدرسه، دارای دو عملکرد اصلی است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. اولین عملکرد مورد انتظار از چنین سایتی این است که یک پایگاه داده برای اطلاعات آموزشی آنلاین دانش آموزان باشد. عملکرد دوم هم این است که یک مدرسه را به بهترین شکل ممکن به دانش آموزان و والدین آن ها معرفی کند تا به ثبت نام در آن، تشویق شوند.
به همین دلیل طراحی سایت یک مدرسه را میتوانیم به عنوان یک کاتالوگ معرفی برای آن مدرسه بدانیم که برای داشتن یک طراحی اثرگذار باید تمامی جنبه های آن را معرفی کند. یک سایت مدرسه زمانی میتواند موفق باشد که لیست کاملی از رویکرد ها و فعالیت های خود را به بازدیدکنندگانش نمایش دهد. طراحی سایت مدرسه برای ایجاد اعتماد نسبت به یک مرکز آموزشی اهمیت بالایی را دارد. به همین دلیل مدیران و صاحبان مدارس باید به فکر طراحی سایت مدرسه خود به بهترین شکل ممکن باشند.

طراحی سایت مدرسه و ساخت وب سایت برای مدارس

هر یک از مدارس با طراحی سایت مدرسه می توانند شرایطی ویژه را برای افزایش اعتبار خود فراهم نمایند. این امر نه تنها به ارتقا سطح آموزش، بلکه به پیشرفته تر شدن ان نیز کمک خواهد کرد. مهم است که در نگاه اول این تصور ایجاد شود که جزئیات با بهترین فاکتور ها در اختیار کاربران قرار می گیرند.
آیا واقعاً یک مدرسه به وب سایت نیاز دارد؟ این سوالی است که برای اولین بار در سال 1995 پرسیده شد و امروز این سوال به طرز شگفت انگیزی ساده لوحانه به نظر می رسد. بنابراین واضح است که طراحی سایت مدرسه یک ضرورت جدی است.
با مشاهده تعداد زیادی از وب سایت های مدارس، تعجب می کنیم که آیا محتوای آنها واقعاً لازم است یا بهتر بگویم می توان از قصد واقعی کسانی که آن را طراحی کرده اند متعجب شد. اما اکنون که با وجود رقابت جدی میان شبکه های اجتماعی می توان دوباره با این سوال مواجه شد که آیا طراحی سایت مدرسه لازم و ضروری است؟ بله.
برای تجزیه و تحلیل مسائل با استفاده از روش های منطقی، طراحی سایت مدرسه بهترین گزینه ممکن به نظر می رسد. مدیریت ارتباطات یکی دیگر از ویژگی ها و امتیازات ساخت وب سایت برای مدارس است.
طراحی سایت مدرسه
 

طراحی حرفه ای و ساخت بهترین سایت مدرسه  

استفاده از وب سایت مدارس به عنوان بستری امن و قابل دسترس، موجب ارائه اطلاعات دقیق و ضروری به خانواده ها و همینطور دانش آموزان در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل ممکن می شود. 
طراحی سایت مدرسه شرایطی ایده آل را برای تسهیل روند ارتباط مدیران مدارس با والدین ایجاد می کند. امکانات طراحی سایت مدرسه  از جمله المان های مهم دیگری است که شرایط مطلوبی را برای پوشش دهی نیازها و کلیه انتظارات کاربران فراهم می کند.
طراح سایت مدرسه ای معمولاً آن چیزی نیست که در دنیای وب سایت "کوچک" نامیده شود. در واقع، به دلیل تنوع مخاطبان هدف (والدین دانش آموزان، والدین آینده دانش آموزان، دانش آموزان، اعضای جامعه آموزشی و غیره) متنوع بودن مطالب فاکتور مهمی است که در طراحی سایت مدرسه مورد توجه قرار می گیرد.
بدون اجرای یک استراتژی واقعی و تاثیرگذار در طراحی سایت مدرسه، متناسب با توانایی ها و نیازهای کاربران، خطر اتلاف و هزینه از جمله خطرات مهمی است که می توان شاهد آن بود. برای موفقیت پروژه طراحی سایت مدرسه فاکتورها و پیش نیازهای مهمی وجود دارد که به کارگیری آن ها می تواند ضرورت داشته باشد.

طراحی سایت مدارس هوشمند و طراحی سایت مدرسه آنلاین

استراتژی های فوق العاده مهمی برای موفقیت طراحی سایت مدارس، طراحی سایت مدرسه آنلاین و طراحی سایت مدارس هوشمند وجود دارد که به کارگیری دقیق و درست آن ها می تواند اهمیت ویژه ای داشته باشد.
•    شناسایی اهداف
•    شناسایی مخاطبین هدف
•    شناسایی بهترین ساختار برای سایت
•    طبقه بندی محتوا
•    طراحی فهرست مطالب
اهداف را بنویسید
تعریف و نوشتن اهداف ضروری است. انسجام کلی مراحل طراحی سایت مدرسه، به اهداف تعریف شده در این حوزه وابسته است. برای تجربه طراحی سایت مدرسه استفاده از نمونه طراحی سایت مدرسه نیز می تواند در نوع خود بسیار تاثیرگذار باشد. 
بررسی اهداف نمونه طراحی سایت مدرسه (نمونه های طراحی سایت مشابه برای مدارس) فرصت کاهش ریسک در برنامه ریزی و ساخت استراتژی را به طراحان می دهد. این موضوع همچنین می تواند یکی از شاخص ترین و مهم ترین فاکتور ها برای موفقیت طراحی سایت مدرسه هوشمند به شمار آید.

مخاطبین هدف شما چه کسانی هستند؟

مخاطبان هدف را شناسایی کنید. با شناسایی دقیق مخاطبین می توان نسبت به انتخاب مناسب ترین قالب ها برای تامین نیاز کاربران اقدام نمود. دانش آموزان کنونی، دانش آموزان آینده، والدین دانش آموزان و حتی کاربران غیر هدف نیز به عنوان مخاطبین سایت مدارس آنلاین شناخته می شوند. 
با پاسخ به این سوالات که "چگونه یک سایت مدرسه بسازیم؟" و "بهترین روش طراحی سایت مدرسه چیست؟" می توان در کوتاه ترین زمان به یک نتیجه منطقی و درست دست یافت. 
بهترین ساختار سایت را ایجاد کنید
انتخاب بهترین ساختار برای سایت مهمترین مرحله ای است که در صورت طی شدن موفقیت آمیز آن، قطعا می توان شاهد حضور کاربران بدون خستگی یا تنفر از محتویات سایت بود. مدیریت ویراستاری، سهولت پیمایش کاربران در سایت از صفحه ای به صفحه دیگر، موضوع مهمی است که مستقیما با نحوه معماری سایت مرتبط است.
از کلمات کلیدی استفاده کنید (یا "برچسب ها")
کلمات کلیدی برچسب هایی هستند که به تفکیک گروه ها طبقه بندی می شوند و ما آنها را با اشیا مختلف محتوای خود (عمدتا مقالات) مرتبط خواهیم کرد. بنابراین یک مقاله می تواند با چندین کلمه کلیدی مرتبط باشد.
طراحی سایت مدرسه با توجه به این نکته، به عنوان یک طراحی موفق شناخته می شود. کلمات کلیدی مرتبط شرایط پیمایش سایت را به سادگی امکانپذیر می کند. این موضوع یکی از ویژگی های موفقیت در طراحی سایت مدارس هوشمند به شمار می آید.

مرتب سازی، طبقه بندی و وارد کردن محتوا در سایت مدرسه

پیش از طراحی سایت مدرسه ابتدا باید مطالب خود را بر اساس دسته بندی های گسترده و همینطور با توجه به نظرسنجی کاربران طبقه بندی کنید. برای پیاده سازی این مرحله به بهترین شکل، باید سعی در تولید محتوا اختصاصی داشته باشید.
اضافه کردن تمامی معیارهای مناسب در طراحی سایت مدرسه ضروری است. همچنین شناسایی برخی محدودیت های خاص می تواند باعث جلوگیری از ریسک های احتمالی شود. برای وارد کردن محتوا پس از طراحی سایت مدرسه، باید قالب های کاملا ایده آل را انتخاب نمود.
عنوان مقالات و همینطور محتویات مقالات باید تداعی کننده نیازهای اساسی کاربران وب سایت مدرسه باشد. استفاده از تصاویر شفاف، واضح و گویا، یکی از کلیدی ترین فاکتور ها برای موفقیت طراحی سایت مدرسه به شمار می رود.

فهرست مطالب را تهیه کنید

ژان کریستف کاریوس معتقد است که: یک پروژه وب که به خوبی پیش می رود پروژه ای است که ما در ابتدا نتیجه نهایی آن را نمی دانیم.
مرحله ضروری مسئله ساخت معماری سایت نیست، بلکه تهیه فهرست از تمام انتشارات مورد نظر است. ساخت جدول هنوز هم ساده ترین راه حل است. نباید فراموش کرد که در طراحی سایت مدرسه، محتوا در خدمت اهداف است.
تهیه لیست کامل و جامعی از مطالب به صورت فهرست وار، شرایط برقراری ارتباط کاربران با سایت را به ساده ترین حالت ممکن فراهم می کند. نمایش موارد مفید در صفحات سایت موضوع ویژه ای است که طراحان وب سایت مدارس هوشمند به آن توجه می کنند.
برخی از نکات مهم در طراحی وب سایت مدارس
•    استفاده از فونت های مناسب
•    فاصله خطوط محتوا
•    کیفیت کنتراست ها
•    حجم تصاویر پس زمینه
•    پشتیبانی از منوهای کشویی 

هزینه طراحی وب سایت حرفه ای مدارس هوشمند

هزینه طراحی سایت مدرسه و ساخت وب سایت برای مدارس با توجه به المان های بی شمار تعیین می گردد. گرافیک سایت یکی از مهم ترین این المان ها شناخته می شود. "گرافیک باید متناسب با محتوا باشد."
تنها پس از ایجاد و تأیید ساختار سایت است که می توانید با انتخاب یک موضوع، بازخوردهای ناخوشایند را به شکلی هدفمند محدود کنید. طراحی سایت مدرسه هوشمند یا مدرسه آنلاین با کاریک به عنوان یک ابزار تخصصی یکی از روش های کاهش هزینه های جاری در مراحل طراحی وب سایت حرفه ای است.