طراحی سایت مشاوره و ساخت سایت مشاور

مسير نما :

طراحی سایت مشاوره و ساخت سایت مشاور

طراحی سایت مشاوره یک گام مهم است و اکنون برای توسعه و شکوفایی هر کسب و کار ضروری است. مراکز مشاوره در این بین جزء مهم ترین مراکز برای ارائه راهنمایی های دقیق و مشاوره های تخصصی به مخاطبین از طریق اینترنت محسوب می گردند. با این حال، رقابت در وب شدید است و طراحی سایت مشاوره تاثیرگذار نیاز به مهارت های خاص دارد. این یک پروژه است که نیاز به سرمایه گذاری واقعی انسانی و مالی نیز دارد. با وجود تمامی این موارد هر کسب و کاری این فرصت را دارد که در اینترنت برجسته شود. 
طراحی سایت مشاوره

برای طراحی سایت مشاوره حرفه ای چه باید کرد؟

1.    اهداف خود را بشناسید

طراحی سایت مشاوره یک ابتکار عالی است، اما در ابتدا باید بتوانید به س والاتی از جمله سوالات ذیل پاسخ دهید.
•    هدف از طراحی سایت مشاوره چیست؟
•    آیا طراحی سایت مشاوره صرفا برای بیشتر دیده شدن است؟
•    مهم ترین چشم اندازهای شما پس از طراحی سایت مشاوره چیست؟
•    بودجه تعیین شده برای طراحی سایت مشاوره چقدر است؟
•    بهترین شرکت طراحی سایت مشاوره در ایران کدام است؟
 انجام یک تحلیل کامل از نیازهای شما اولین قدم در طراحی یک وب سایت موثر است. شما باید سایت خود را با توجه به اهداف خود بسازید.

2.    معماری سایت خود را تعیین کنید

طراحی سایت مشاوره مانند ساخت یک خانه، با تحقیق درباره معماری و نحوه ساخت آغاز می شود. فاکتورهایی نظیر خوانایی، پیمایش و ارگونومی (یعنی تجربه کاربری) برای سئو سایت نیز ضروری است. 
سایت شما باید قابل دسترسی باشد. این صفحه باید حاوی یک صفحه اصلی، یک منوی حرفه ای برای استفاده کاربر، صفحات ساختاری و موضوعی باشد. اما همچنین یک سیستم پیوند داخلی کاملاً فکر شده، ماژول ها و راه های ارتباطی تماس نیز بخش مهم دیگری از امکانات طراحی سایت مشاوره به شمار می روند. 

3.    بهترین طراحی مربوط به ساخت سایت مشاوره را انتخاب کنید

طراحی، یک عنصر اساسی برای وب سایت محسوب می گردد. طراحی سایت مشاوره با توجه به هدف یا اهداف موسسه مشاوره انجام می گیرد. سایت شما بیش از هر چیز یک ابزار ارتباطی است که باید این نکته در طراحی به شکل خاصی مورد توجه قرار گیرد.
در طراحی سایت مشاوره باید در انتخاب رنگ ها، قلم ها و گرافیک عمومی نهایت دقت را داشت.. انتشار محتوایی خوانا، جذاب و قوی در کنار طراحی سایت مشاوره بر اساس الگوریتم های حرفه ای، بهترین راه برای به نمایش گذاشتن اطلاعاتی است که می خواهید به بازدیدکنندگان خود منتقل کنید.
البته گرافیک سایت شما باید یکنواخت باشد، هر صفحه باید در همان جهان بصری باقی بماند و به همان چیدمان کلی احترام بگذارد. رعایت این نکته باعث مشاهده تاثیرات واقعی و ملموس از طراحی سایت مشاوره خواهد شد. 

4.    در انتخاب مطالب سایت مشاوره خوب وسواس داشته باشید

محتوای یک وب سایت بسیار مهم است. علاوه بر طراحی سایت مشاوره با استفاده از پارامترهایی نظیر گرافیک حرفه ای، محتوا وب سایت می تواند نمایش دهنده برند شما باشد. اهمیت تولید محتوایی مرتبط و متفکرانه در طراحی سایت مشاوره به سادگی قابل لمس است.

5.    برقراری تماس از سمت کاربران را آسان تر کنید

برای جلب رضایت بازدید کنندگان و تبدیل آنها به مشتری ها یا مخاطبینی بالقوه باید راه های تماس را در طراحی سایت مشاوره به عنوان مهم ترین راه های ارتباطی به سادگی طراحی کنید.
روش های مختلف ارتباطی شما (مانند شبکه های اجتماعی، آدرس ایمیل، شماره تلفن و غیره) باید در سایت شما برجسته شود. علاوه بر این، استفاده از فرم تماس ارگونومیک و قابل دسترس ضروری است تا کاربران به راحتی با شما تماس بگیرند. پس یکی از نکات مهم در طراحی سایت مشاوره این است که مراجعه کننده بتواند به راحتی راه های تماس و آدرس مرکز مشاوره شما را پیدا کند. در واقع طراحی سایت شما باید به گونه ای باشد که آدرس و شماره تماس های مرکز در دسترس ترین حالت ممکن قرار بگیرد.

6.    تمرکز بر افزایش ترافیک به صورت ارگانیک

برای اینکه طراحی سایت مشاوره شما واقعا موثر باشد، باید روی موارد مهمی از جمله دریافت ترافیک به صورت ارگانیک تمرکز کنید. استفاده از کلمات کلیدی استراتژیک، سلسله مراتب بصری، طراحی سایتی پاسخگو و غیره به گسترش دید شما در وب توسط کاربران به صورت کاملا ارگانیک کمک می کنند. 

7.    سایت مشاوره خود را زنده نگه دارید

زندگی وب سایت شما به محض آنلاین شدن آغاز می شود. برای جذاب بودن و در نتیجه موثر بودن طراحی سایت مشاوره، سایت شما باید زنده باشد. محتوای غنی و شسته و رفته یکی از ضروری ترین المان ها برای زنده بودن طراحی سایت مشاوره است.
به روزرسانی سایت یکی دیگر از مواردی است که باید به آن اشاره کرد. علاوه بر این، یک سایت به عنوان یک ویترین در صورت بروزسانی شدن به شکل منظم، باعث ترغیب مخاطبین می شود. بروزسانی حتی در مراحل طراحی سایت مشاوره نیز ضروری است.

8.    تعامل با بازدید کنندگان خود را در سایت مشاوره افزایش دهید

برای حفظ بازدید کنندگان قدیمی و به دست آوردن بازدید کنندگان جدید رعایت اصول طراحی سایت مشاوره قطعا حیاتی است. با تنظیم یک خبرنامه یا صفحات داغ در وب سایت می توانید به صورت منظم، حضور خود را به مخاطبین اطلاع دهید.
همچنین می توانید از تبلیغات و سازماندهی رویدادهایی مانند مسابقات یا حمایت های مالی استفاده کنید. علاوه بر وب سایت خود، می توانید از طریق شبکه های اجتماعی به عنوان مهم ترین بسترهای ارتباط آنلاین نیز برای افزایش تعامل با کاربران استفاده کنید.

9.     عملکرد سایت مشاوره را کنترل کنید

برای نظارت بر پیشرفت و تأثیر طراحی سایت مشاوره، وب سایت خود را به صورت منظم کنترل و مدیریت کنید. در این بین برای دسترسی به نتایجی دقیق تر می توان از ابزارهای کاربردی مانند Google Analytics استفاده کرد.

10.      بخش مشاوره  و نوبت دهی آنلاین

استفاده از خدمات آنلاین، امروزه یکی از موثر ترین راه ها برای جذب متقاضی است. زیرا با وجود این شرایط می توانید از نقاط دورهم متقاضی داشته باشید. در واقع این خدمات می تواند برای شما بسیار مفید بوده و افراد زیادی را به سمت شما جذب کند.
بهتر است هنگام طراحی این بخش، مشاوره کودکان و خانواده از هم جدا باشد و هر بخش به صورت جداگانه به کاربران آنلاین پاسخ بدهد. در این صورت کاربران هنگام مراجعه به سایت شما بدن سردر گرمی از شما خدمات میگیرند.
همچنین شما می توانید با طراحی بخش نوبت مشاوره آنلاین باعث شوید تا کاربران در کمترین زمان انتظار بتوانند به مرکز مراجعه کرده و از خدمات مشاوره شما بهرمند شوند. این خدمات باعث می شود که اگر تعداد متقاضیان زیاد باشد زمان کمتری برای انتظار داشته باشند و در وقت و هزینه صرفه جویی کنید.

11.    معرفی خدمات

در طراحی سایت مرکز مشاوره، امکانات بسیاری مانند معرفی کتاب و موزیک، ثبت نام در همایش ها و کلاس‌ها، پرداخت حق عضویت مشاوره، فروشگاه اینترنتی محصولات مربوطه نیز وجود داشته باشد تا مراجعه کننده بتواند از خدمات بیشتری برخوردار باشد.

12.    معرفی کادر مشاوره

معرفی کاردرمان مرکز مشاوره یکی دیگر از راه های اعتماد سازی مراجعه کنند می باشد. در واقع این مسئله باعث می شود تا فرد به راحتی بتواند مشاور مورد نظر خود را انتخاب کرده و با اعتماد کامل به درمان خود بپردازد.

اصول سئو در راه‌اندازی سایت مشاوره

یکی دیگر از نکاتی که در طراحی سایت مشاوره بسیار اهمیت دارد، نحوه صحیح سئو سایت و بالا آمدن به موقع سایت است. در درواقع اصول سئو از نقطه ابتدای طراحی سایت تا هر زمان که سایت به فعالیت مشغول باشد، باید رعایت گردد. هر اندازه که در سئو سایت خود دقت نظر بیشتری داشته باشید، می توانید در محیط متقاضیان به نتیجه بهتری رسیده و مراجعه کنندگان بیشتری را جذب سایت خود کنید.
توجه داشته باشید که سئو سایت تنها بعد از طراحی سایت اتفاق نمی افتد بلکه مهم است که از ابتدایی‌ترین کد نویسی تا زمان تحویل سایت باید در تک تک مراحل،  این اصول  رعایت شود.

 هزینه طراحی و ساخت وب سایت مشاوره حرفه ای

هزینه طراحی سایت مشاوره به عنوان یک وب سایت مرجع با وجود تقاضا بالا کاربران در فضای آنلاین برای دریافت پاسخ های مرتبط با موضوعات متنوع و متفاوت، می تواند بر اساس امکانات طراحی وب سایت مشاوره مشخص گردد.
در این بین با بررسی روش های ساخت سایت مشاوره و نگاهی به هزینه ساخت وب سایت مشاوره با ابزار کاریک می توان به یک جمع بندی سریع و فوری برای طراحی سایت دست یافت. ابزارهای حرفه ای مانند کاریک، بهترین بستر برای دستیابی به ایده آل ها در فضای آنلاین با هزینه های مقرون به صرفه و کاملا منطقی محسوب می گردند.