طراحی سایت کسب و کار و ساخت وب سایت راه اندازی شغل

مسير نما :
آنچه در اين مقاله مي خوانيد :
طراحی سایت کسب و کار خواه یک عکاس مستقل باشید یا یک فروشگاه سخت افزار داشته باشید یا نوع دیگری از مشاغل کوچک را مدیریت کنید، برای موفقیت کسب و کار شما ضروری است.  اگر می خواهید طراحی سایت کسب و کار  را شروع کنید می توانید با 10 گام واقعا موثر از نتیجه فعالیت خود در این مسیر مطمئن شوید.

طراحی سایت کسب و کار
10 نکته مهم در طراحی سایت کسب و کار و وب سایت مشاغل

انتخاب دامنه سایت

نام دامنه شما که به عنوان آدرس وب سایت شما نیز شناخته می شود، غالباً نقطه عطفی برای وب سایت شما به شمار می رود. مهم است که برای اهداف کاربردی و همچنین بهینه سازی موتور جستجو (SEO) تأثیر خوبی ایجاد کند.
در طراحی سایت کسب و کار ، هجی کردن آن دامنه در عین سادگی و یا شاهد بی اهمیت بودن، اهمیت بسیار زیادی دارد. پرهیز از استفاده کلمات عامیانه و بسیار پیش پا افتاده یکی از نکات مهمی است که می توان با توجه به آن شاهد طراحی سایت کسب و کار حرفه ی و فوق العاده کارآمدی بود.
دامنه وب سایت باید تا حد امکان کوتاه، روان و ساده باشد. تبدیل دامنه سایت در مراحل طراحی سایت کسب و کار به com یکی از مواردی است که نباید از کنار آن به سادگی عبور کرد. البته در صورتی که بنا به صلاح دید طراح وب سایت استفاده از org مناسب تر به نظر می رسد، می توان org را به عنوان اولویت اول مدنظر قرار داد.
در طراحی سایت کسب و کار، توجه به گستردگی آدرس وب سایت اهمیت ویژه ای دارد. در صورت گسترده بوده آدرس وب سایت، فعالیت های آینده یک گروه یا مجموعه در آن بدون محدودیت قابل اجراست. به عنوان مثال "Amazon.com" آدرس وب سایت بسیار گسترده تری نسبت به "BooksOnline.com" است و به آمازون اجازه می دهد تقریباً هر نوع کالای مصرفی "نه فقط کتاب" بلکه کالاهایِ هدف مورد نظر خود را، بفروشد.
انتخاب URL مناسب SEO یکی دیگر از نکات کلیدی در طراحی سایت کسب و کار و وب سایت های مشاغل است.

انتخاب میزبانی وب امن با پشتیبانی فنی حرفه ای 

میزبان وب سایت (گاهی اوقات به عنوان ارائه دهنده میزبانی وب نیز شناخته می شود) شرکتی است که فناوری و خدمات لازم برای مشاهده یک وب سایت را در اینترنت ارائه می دهد. شما نام دامنه خود را به ارائه دهنده میزبانی خود متصل می کنید تا وقتی کاربران از آدرس وب سایت شما بازدید می کنند، وب سایت شما نشان داده شود.
هزینه خدمات میزبانی بسته به نوع فناوری و پشتیبانی شما انتخاب می شود. یکی از پارامترهای طراحی سایت کسب و کار، انتخاب میزبانی وب حرفه ای و مناسب است.
اطمینان حاصل کنید که شرکت میزبان شما از تلفن و / یا گپ پشتیبانی  می کند تا در صورت بروز مشکل سریعاً به شما کمک کند. پشتیبانی ایمیل اغلب ممکن است خیلی طولانی شود و ناامیدکننده شود ، وقتی یک مشکل باید سریعاً حل شود. پشتیبانی از تلفن بهترین است ، اما چت نیز به خوبی کار می کند.
بررسی کنید چه نوع امنیت سرور  در سرور مورد نظر شما وجود دارد. شما می خواهید از طریق Secure File Transfer Protocol (SFTP) به سرور خود دسترسی پیدا کنید. باید هر روز از محتوای سرور شما نسخه پشتیبان تهیه شود. برای نصب گواهینامه های لایه امن سوکت (SSL) نیز باید روشی آسان، یک یا دو کلیک وجود داشته باشد. 
اطمینان حاصل کنید که شرکت میزبان نگهداری منظم امنیتی را انجام می دهد. در حالت ایده آل، شرکت میزبان شما دارای یک پروتکل امنیتی منتشر شده است که می توانید آن را مرور کنید تا بدانید که چگونه سرورهای خود را ایمن نگه می دارند.

اهمیت طراحی سایت  کسب و کار برای مشاغل کوچک

ممکن است افرادی که دارای کسب و کار و مشاغل کوچک هستند احساس کنند، نیازی به طراحی سایت برای فروش محصولات خود ندارند. حال آنکه طراحی سایت کسب و کار مناسب با محصولات آنها می تواند رونق زیادی  به فروش محصولاتشان ببخشد.
بنابر آنچه گفته شد اگر شما صاحب یک کسب و کار کوچک هستید، خوب است بدانید که  طراحی سایت کسب و کار به  مراتب میتواند نسبت به سایر درگاه های فروش دیگر به شما کمک تاثیر گذار تری داشته باشد. تنها کافیست یک مشاور در کنار خود داشته باشید تا بتوانید سوالات و ابهاماتی که در این خصوص دارید، بپرسید. البته در نظر بگیرید که اگر میخواهید ابتدا بخش کوچکی از تجارت خود را در گیر سایت کنید، با فراهم کردن یک فضای توسعه پذیر و صرف هزینه کم ابتدا بخشی از تجارت خود را درگیر کرده و به مرور آن را رونق ببخشید.

 چه نوع سایتی برای کسب و کار شما مناسب است؟


قبل از آنکه به دنبال طراحی سایت کسب و کار خود باشید، بهتر است درباره اینکه چه نوع سایت با چه امکاناتی برای شما مفید است نیز اطلاعات کسب کنید. یک کارشناس طراحی سایت در این زمینه می تواند به راحتی به شما کمک کرده و پس از دریافت نوع محصول شما بهترین طراحی سایت را به شما پیشنهاد دهد. دینامیک بوده یا استاتیک بودن سایت، ریسپانسیو بودن سایت، نوع طراحی سایت استفاده از رنگ های مناسب وطراحی لوگو از جمله مواردی است که بنا بر نوع کسب و کار شما میتواند تغییر کند.
 به طور مثال سایت های دینامیک کدنویسی های حرفه یا تری داشته و برای طراحی آن هزینه بیشتری می پردازید  در عین حال سایت استاتیک ساده تر مدیریت می شود و میتواند به راحتی بروز رسانی شود.

 اهمیت صفحه فرود یا Landing Page 


یکی از مهم ترین بخش های وب سایت های فروشگاهی Landing Page ها هستن ، این طراحی باعث می شود تا کاربر بتواند بیشتر با کسب و کار شما آشنا شده و ضمن آشنایی، اطلاعات خود را در اختیار شما بگذارد.  همچنین با دریافت اطلاعات از  کاربران مثل ایمیل یک سری هدایا در اختیار آنها قرار می دهید تا جذب  مخاطب بیشتری داشته باشید. در واقع میتوان گفت این صفحه یک نوع تبادل اطلاعات، آشنایی بیشتر فرد با کسب و کار شما محسوب می شود. اگرچه صفحه فرود به تنهایی برای تجارت شما مفید نیست. اما با این روش می توانید از یک بازاریابی اینترنتی کم هزینه برخوردار باشید و به معرفی خدمات خود بپردازید.

نمایش توضیحی دقیق از نوع کسب و کار در وب سایت

مهم است که در طراحی سایت کسب و کار به مردم اجازه دهید بلافاصله بدانند شما کی هستید و چه کاری انجام می دهید تا هنگام مراجعه به وب سایت مشاغل کوچک شما احساس سردرگمی نکنند. 
در صورتی که از "رسا" و "دقیق" بودن توضیحات برجسته در صفحه اول سایت کسب و کار، به عنوان کامل توصیف از نوع فعالیت و نوع شغل، اطمینان حاصل کنید، قطعا فضایی ایده آل را برای برقراری ارتباط با کاربران ایجاد خواهید کرد.
علاوه بر این ، اطمینان حاصل کنید که هر دو منوی اصلی و پایین صفحه شما دارای پیوندهای صفحه "درباره ما" هستند که به راحتی در دسترس باشند. در این صورت افراد می توانند بر روی آنها کلیک کنند و اطلاعات بیشتر درباره کسب و کار شما را به صورت عمیق بخوانند.

بهترین سیستم مدیریت محتوا را انتخاب کنید

سیستم مدیریت محتوا (CMS) یک برنامه یا برنامه نرم افزاری است که برای ایجاد و مدیریت محتوای دیجیتال استفاده می شود. CMS خوب به شما کمک می کند سایت خود را حفظ کنید و برای استفاده از آن نیازی به دانش فنی زیادی ندارید. شما باید CMS ای را انتخاب کنید که برای نیازهای منحصر به فرد شما طراحی شده باشد. از سیستم های مختلفی به دلایل مختلفی مانند کاربر پسند بودن، توسعه پذیری و بودجه استفاده می شود.

ایجاد یک درگاه پرداخت برای فروش یا پرداخت هزینه در سایت

طراحی سایت کسب و کار با ایجاد درگاه پرداختی امن یکی دیگر از فاکتورهای مهمی است که باعث سهولت کاربران وب سایت خواهد شد. برای این کار به فن آوری مناسبی نیاز خواهید داشت. اگر تصمیم دارید به کاربران اجازه دهید از طریق اینترنت با شما معامله مالی کنند، باید بستر مناسب خود را برای انجام این کار انتخاب کنید.
در انتخاب درگاه پرداخت مناسب، باید امنیت کاربران به عنوان اصلی ترین فاکتور مورد توجه قرار گیرد.

گرافیکی زیبا و فونت هایی با خوانایی آسان را برای سایت انتخاب کنید

طراحی سایت کسب و کار با انتخاب فونت های مناسب از نظر خوانایی برای کاربران، یکی از مهم ترین دلایل جذابیت سایت خواهد شد. نقش گرافیک در افزایش جذابیت سایت را نیز نمی توان نادیده گرفت.
مطمئن شوید که گرافیک مورد نظر شما برای سریع فشرده و بهینه شده مناسب است. چرا که کند بودن وب سایت شما، باعث جریمه شدن آن از سمت Google خواهد شد. با نگاهی به نمونه های طراحی سایت کسب و کار می توان در مورد تحقیق کرد.
درباره مخاطب مورد نظر خود تحقیق کنید تا ببینید چه چیزی از سایت شما می خواهند، با پیاده سازی داده های مناسب در طراحی سایت کسب و کار کار را برای مخاطبین در سایت آسان تر کنید. در طول مراحل طراحی سایت کسب و کار بر روی اهداف خود تمرکز کنید.

اهمیت نمایش اطلاعات تماس در طراحی سایت کسب و کار

پردازش برخی داده ها و اطلاعات از جمله فراخوان های واضح ("اکنون خرید کنید" یا "با کلیک روی این لینک") را در طراحی سایت کسب و کار مورد توجه قرار دهید. صفحات یا پنل هایی که در طراحی سایت کسب و کار باید به سادگی برای نمایش به کاربران از آن ها استفاده کنید، عبارت اند از:
 1. خانه
 2.  درباره ما
 3. محصولات / خدمات (همراه با توصیف و تصاویر جذاب بصری)
 4. نقشه سایت (برای اهداف SEO)
 5.  تیم مدیریت
 6. با ما تماس بگیرید
 7. شرایط استفاده 
 8. سیاست حفظ حریم خصوصی کاربران
 9. صفحات اضافی مربوط به مشاغل کوچک خاص شما

بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر

SEO مجموعه ای از اقدامات است که شما برای اطمینان از فهرست بندی موتورهای جستجو و رتبه بندی مناسب وب سایت خود آن ها را اعمال می کنید هنگامی که وب سایت شما توسط موتورهای جستجو "خزنده"آنالیز می شود، با وب سایت هایی که محتوای مشابه دارند رقابت می کند. هرچه طراحی سایت کسب و کار و محتوای وب سایت شما بهتر باشد، سایت شما در صفحات نتایج موتور جستجو بالاتر می رود.

SEO در طراحی سایت کسب و کار عبارت است از:

 • تحقیق و اجرای کلید واژه
 • کد وب سایت بهینه  سرعت بارگیری سریع
 •  ایمن بودن و نصب گواهی SSL 
نتیجه گیری 
طراحی سایت کسب و کار همچون بسیاری از انواع وب سایت های دیگر در صورت تبعیت از اصول و استراتژی های حرفه ای می تواند بهترین بستر برای ورود به فضای رقابتی باشد. طراحی سایت کسب و کار با استفاده از ابزارهای سایت ساز از جمله کاریک روشی مناسب برای کاهش هزینه طراحی سایت کسب و کار است.
در این روش می توان به سادگی شاهد بهترین بازخوردها با توجه به وجود امکانات طراحی سایت کسب و کار مطابق با سلیقه و نیاز کاربران بود.