طراحی سایت کلینیک

مسير نما :
آنچه در اين مقاله مي خوانيد :
طراحی سایت کلینیک برای شاخه های دندانپزشکی و پزشکی به عنوان یک بستر آنلاین جهت نوبت دهی یا ارتباط با پزشکان بدون محدودیت زمانی یا محدودیت در موقعیت های مکانی، از جمله بهترین روش های دیده شدن به شمار می رود.
ایجاد یک راه مطمئن برای ارتباط گیری موثر بیماران با پزشکان از طریق طراحی سایت کلینیک با هزینه هایی نسبتا کم اما بازدهی فوق العاده زیاد امکانپذیر است. سایت های اینترنتی بستری کم هزینه برای دیده شدن در فضای رقابتی آنلاین به شمار می روند. 
همچنین باید به این نکته مهم اشاره کرد که طراحی سایت کلینیک از جمله راهکارهای فوق العاده برای محبوبیت به شمار می رود. چرا که بیماران در صورت دریافت اطلاعات تخصصی مورد نیاز توسط یک وب سایت یا کلینیک پزشکی به صورت آنلاین، همواره سایت مورد نظر را به عنوان یک مرجع تخصصی و حرفه ای مدنظر قرار می دهند.
طراحی سایت کلینیک

 طراحی سایت کلینیک پزشکی ضرورت دارد؟

بررسی مزایا طراحی سایت کلینیک پزشکی می تواند ساده ترین روش برای پی بردن به ضرورت طراحی سایت جهت حضور در فضای آنلاین برای ارائه خدمات و اطلاعات به کاربران (مشتریانِ آینده) محسوب گردد.
طراحی سایت حرفه ای به ویژه انواع سایت های پزشکی امروزه به یک ضرورت مهم تبدیل شده است. پزشکان با در اختیار داشتن پلتفرم های اختصاصی (آنلاین) شرایطی ایده آل را برای ارائه محتویات مورد نیاز بیماران یا کاربران تجربه خواهند کرد.
طراحی سایت کلینیک یک راه بسیار ساده برای آشنایی مردم با کلینیک و جلب اعتماد بیماران است. کلینیک های دنداپزشکی، پزشکی و روانپزشکی می توانند از با استفاده از موقعیت و فرصت طراحی سایت کلینیک شاهد تحولی چشمگیر و قابل لمس در حوزه کسب و کار خود باشند.
رعایت الگوریتم های 2020 در طراحی سایت کلینیک به عنوان یک سایت اینترنتی جامع و کاربردی، باعث رشد و بهبود رتبه سایت در مدت زمانی بسیار کوتاه خواهد شد. درج اطلاعات و نمایش تصاویر یا ویدیوها به صورت سه بعدی برای آشنایی کاربران از فضا کلینیک، از جمله مزایا مهمی است که در صورت به اجرا درآمدن، می تواند نتیجه مثبتی را به همراه داشته باشد.
تکنیک های تاثیرگذار در طراحی سایت کلینیک پزشکی و دندانپزشکی
طراحی سایت کلینیک پزشکی و دندانپزشکی با توجه به برخی تکنیک های تاثیرگذار و بسیار مهم، باعث ایجاد تحولی کاملا محسوس در میزان و تعداد بازدیدکنندگان خواهد شد. تبدیل بازدیدکنندگان به بیمارانی جدید یکی از اهداف طراحی سایت کلینیک است.
بنابراین نحوه چیدمان الگوها در وب سایت کلینیک باید به نوعی باشد که فراهم شدن این هدف را به سادگی امکانپذیر نماید. ارزیابی نیازها و انتظارات بیماران به عنوان بازدیدکنندگان سایت، از جمله فاکتورهای مهم دیگری است که می تواند نقش مهمی در طراحی سایت کلینیک تاثیرگذار داشته باشد.

5 تکینک تاثیرگذار در طراحی سایت کلینیک های پزشکی

1.    طراحی ریسپانسیو
2.    تولید محتوا علمی و کاملا جذاب
3.    بهبود سایت برای موتورهای جستجو گوگل
4.    رعایت اصل سادگی در طراحی وب سایت کلینیک
5.    تعیین یک هدف مشخص از طراحی سایت حرفه ای کلینیک پزشکی

هزینه طراحی سایت کلینیک با امکانات حرفه ای

طراحی سایت کلینیک هم چون وب سایت های پزشکی معمول، با هزینه های متفاوتی همراه است که میزان و معیار تعیین هزینه های طراحی سایت کلینیک، عمدتا امکانات و ویژگی های وب سایت است.
پیاده سازی امکانات حرفه ای در طراحی وب سایت کلینیک به نوعی باعث برتری یک سایت نسبت به وب سایت های مشابه می شود. چرا که امکانات حرفه ای، مهم ترین نیاز کاربران در وب سایت پزشکی است. 
امکانات طراحی سایت کلینیک ارتباط مستقیمی با هزینه های تعریف شده برای این سایت ها دارد. به صورت ویژه باید گفت که سایت های کلینیک پزشکی از جمله کاربردی ترین ابزارها برای معرفی خدمات و ایجاد بسترهای ارتباط آنلاین با بیماران شناخته می شوند.
طراحی سایت تخصصی با استفاده از امکانات خوب و متنوع باعث بیشتر دیده شدن سایت در بین رقبا و به همین شکل باعث افزایش میزان مراجعین یا بیماران کلینیک می شود. به طور مثال رعایت نکات ویژه در طراحی وب سایت کلینیک دندانپزشکی، با توجه به نیاز و کاربرد این وب سایت، عامل مهمی در جذب کاربران به شمار می رود.
هزینه طراحی سایت های کلینیک پزشکی با استفاده از ابزارهای سایت ساز آنلاین در مقایسه با روش های دیگر، منطقی تر و رقابتی تر است. به طور مثال امکان طراحی سایت حرفه ای با بهترین امکانات توسط ابزار کاریک در کوتاه ترین تایم با کم ترین هزینه، فرصتی است که نباید از کنار آن به سادگی عبور کرد.

مزایای سایت کلینیک

مهمترین مزیت سایت کلینیک، ارتباط مستقیم با مراجعه کنندگان بدون حضور و ازدحام است.
به طور کلی افرادی که به سایت کلینیک مراجعه میکنند (بخصوص اگر خدمات در زمینه زیبایی باشد) ممکن است سوالات زیادی داشته و به دنبال پاسخ آن باشند. برای همین شما با ثبت مقالات، جهت بالا بردن اطلاعات فرد و یا طراحی بخشی برای پرسش و پاسخ می توانید به طور مستقیم و غیر مستقیم به سوالات آنها پاسخ داده و با مخاطبان خود در ارتباط باشید. همچنین اینگونه می توانید از میزان تماس های مراجعه کنندگان کم کنید و در ازای آن فردی که وارد سایت شما می شود، می تواند به راحتی و به صورت آنلاین از شما مشاوره گرفته و برای انتخاب کلینیک شما تصمیم بگیرد. برخی دیگر از مزایای سایت های کلینیک عبارتست از:
 •  معرفی کلینیک و خدمات
 • بررسی نحوه ارائه خدمات و روش‌های جدید
 • مشاوره آنلاین با مشتری‌های بالقوه
 • برندینگ و تصویرسازی خوب از کلینیک زیبایی
 • کاهش ترس افراد و آگاهی عمومی
 • گرفتن اطلاعات مشتریان احتمالی و ارسال تخفیف ‌ها و زمان جشنواره
 • ارائه نمونه‌کار و اعتماد سازی
 • آگاهی مخاطب در مورد انواع عمل‌های زیبایی

 نکات مهم در طراحی سایت کلینیک

 مهمترین مسئله در طراحی سایت کلینیک این است که سرعت بارگذاری وب سایت را به حداکثر برسانید.  تجربه ثابت کرده بین ثانیه های 4 و 5 از زمان بارگذاری وب سایت شما، 20 درصد از بازدیدکنندگان قبلاً آن را ترک کرده اند. همچنین از یک طراحی استاندارد استفاده کنید. سایت هایی که پیچیدگی طراحی داشته و مخاطب را سر در گم کند باعث سردرگمی کاربر شده و از این طریق ممکن است بسیاری از مراجعه کنندگان خود را از دست بدهید. به طور کلی یک طراحی استاندارد کلینیک این ویژگیها را دارد:
 • لوگو در بالا سمت چپ
 • منوی ناوبری افقی در هدر
 • نوار جستجو در بالا
 • نمادهای اجتماعی در پایین
 • طراحی ریسپانسیو موبایل
 • طراحی مینیمال و ساده‌ی صفحه اصلی

طراحی سایت کلینیک زیبایی بر اساس اصول سئو

رعایت اصول سئو در سایت می تواند در بالا بردن رتبه گوگل و جذب کاربر اهمیت زیادی داشته باشد. اگر شما بر اساس اصول سئو سایت خود را مدیریت کنید. در رقابت تنگاتنگ سایت های کلینیک موفق تر عمل خواهید کرد. 
همچنین سعی کنید در طراحی سایت خود ریسپانسیو بودن آن را نیز در نظر بگیرید. زیرا تجربه ثابت کرده کاربرانی که به وسیله تلفن همراه سراغ سایت های کلینک میروند از آمار بالایی برخوردارند. بنابراین طراحی شما باید به گونه ای باشد که در دیگر دستگاه ها هم به خوبی دیده شود  تا کاربری خود را از دست ندهد.

معرفی بهترین ویژگی های سایت کلینیک پزشکی

طراحی سایت کلینیک پزشکی در کنار تمامی امتیازات مهم و مفید، به عنوان یک مرجع کاربردی و بسیار خوب برای مدیریت پرونده های بیماران، نوبت دهی های آنلاین، انجام امور مالی بیماران و همینطور ایجاد و ثبت پرونده های پزشکی به شمار می رود.
در موقعیت های زمانی یا مکانی حساس که امکان حضور بیماران در کلینیک ها وجود ندارد، استفاده از پرتال های کلینیک پزشکی یا بیمارستانی، امکان انجام مراحل اداری یا مراحل جاری برای پیگیری روند درمان را به بیماران می دهد.
امکان تفکیک پنل های مخصوص پزشکان در طراحی سایت کلینیک به عنوان یک ضرورت بسیار مهم مورد توجه قرار می گیرد. مشاهده نمونه های طراحی وب سایت کلینیک پزشکی برای متقاضیان طراحی سایت های پزشکی، یک منبع الهام بخش کاملا مفید به شمار می آید. 

اصلی ترین امکانات و ویژگی های سایت کلینیک پزشکی

•    طراحی پنل های مجزا برای ارتباط گیری بیماران و پزشکان
•    معرفی پزشکان و پرسنل کلینیک
•    معرفی خدمات و نوع ارائه آن ها
•    بررسی تعرفه ها و قیمت خدمات در کلینیک پزشکی
•    نمایش تصاویر و ویدیوهایی از نحوه ارائه خدمات به بیماران
•    نمایش برنامه زمانی حضور پزشکان در روزهای هفته
•    ارائه مشاوره آنلاین به بیماران
•    معرفی طرف های قرار داد بیمه به کاربران
پیاده سازی اصولی و درستِ هر یک از ویژگی های طراحی سایت کلینیک باعث افزایش رتبه سایت در کوتاه مدت خواهد شد. به طور کلی علاوه بر محتوا جذاب و حرفه ای، توجه به اصول بصری یکی از نکات مهم در طراحی سایت کلینیک به شمار می رود.

نتیجه گیری

طراحی سایت کلینیک برخلاف روش های سنتی به عنوان یک ابزار حرفه ای برای حضور در بین کلینیک های آنلاین شناخته می شود. پیاده سازی اصول طراحی سایت کلینیک از جمله پارامترهایی است که بر اساس دستیابی به یک نتیجه محسوس و منطقی به سادگی امکان پذیر می گردد.
اصول طراحی سایت کلینیک را در بخش های مختلفی می توان مورد بررسی قرار داد. از جمله شاخص ترین تکنیک های طراحی سایت کلینیک، سادگی است. این موضوع جزء مهم ترین مواردی است که باعث افزایش میزان کاربران در سایت و یا جذب ترافیک بیشتر می شود.