دسته بندی واژه های کلیدی برای بهینه سازی موتورهای جستجو

دسته بندی واژه های کلیدی 

اگر می‌خواهید محتوای سایت خود را به طور یکپارچه بهینه کنید، می توانید از تکنیک خوشه بندی کلمات کلیدی استفاده کنید. 

مزایای دسته بندی واژه های کلیدی

خوشه‌بندی کلمات کلیدی به همان اندازه که برای سئو اهمیت دارد، برای بازاریابی نیز مهم است. اگرچه هدف اصلی این تکنیک، اختصاص دادن کلمات کلیدی به قسمت‌های مختلف محتوا برای دریافت رتبه‌های بالای گوگل است، اما آنچه که انجام می‌‎شود پایه و اساس موفقیت تیم بازاریابی شما را در شش ماه آینده می‌سازد.
 
خوشه بندی کلمات کلیدی1
 

خوشه بندی کلمات کلیدی چه تاثیری در کسب و کار شما دارد؟

یک کسب و کار با استفاده از خوشه بندی می‎تواند:
  •  محتوایی بنویسید که با درک عمیق‌تر هدف جستجوی کلمه کلیدی توسط کاربر، به او خدمات بهتری را ارائه دهد.
  • می‏تواند، طرحی ایجاد کند که از طریق هدف‌گذاری محتوا به سایر فعالیت‏‌های بخش بازاریابی کمک کند.
  • با همسو کردن تیم‌های بازاریابی، بهره‌وری را در کسب و کار افزایش دهد. تیم سئو و نویسندگی یک برنامه عملی برای بیش از شش ماه داشته باشند.
  • از آنجایی که قبلاً کلمات کلیدی خود را ترسیم کرده ‌است، هیچ تکراری در استفاده کلمات کلیدی وجود نخواهد داشت، و می‌داند که چه کلماتی را با چه متنی پیوند دهد.
  • یک برنامه عملی واضح برای محتوای سئو ایجاد کند که برنامه‌ریزی طولانی‌مدتی را فراهم کند، زیرا کلمات کلیدی هدف‌مندی را برای مدت زمان طولانی دارد که می‌توانند به‌طور نامحدود استفاده شوند.
  • از طریق بهینه‌سازی صفحات، باعث افزایش رتبه سایت خود شود.
  • با تجزیه و تحلیل SER، یافتن رتبه‌های مقالات دیگر و استفاده از آنها، آنچه باید در محتوای خود بگنجاند را بر اساس کلمات کلیدی مورد نظرش پیدا کرده و شانس کسب اسنیپت‌های ویژه را افزایش دهید.

نحوه استفاده از خوشه‌بندی کلمات کلیدی برای بهینه‌سازی یکپارچه محتوا

 در کنار تجزیه و تحلیل  SERP، خوشه‌بندی کنید...
در حین تجزیه و تحلیلSERP، اولین چیزی که باید تعیین شود این است که رتبه‌بندی برای کلمه کلیدی مورد نظر شما چگونه است؟ آیا مربوط به صفحات اصلی، محصول، خدمات، دسته بندی‌ها، یا مقالات است؟ هر چه که باشد، شما نیز باید این نوع محتوا را ایجاد کنید. اگر SERPهای گوگل هشت مقاله و دو صفحه محصول ارائه دهند، به احتمال زیاد سایت شما نیز با یک مقاله رتبه‌بندی می‌شود. در شرایطی که در صفحه نتایج گوگل، صفحهات محصول را می‌‏بینید، اما شما چیزی برای فروش ندارید، این کلمه کلیدی برای شما مناسب نیست.
هنگامی که متوجه شدید، چه چیزی را باید ایجاد کنید و مشخص کردید که می‌توانید آن صفحه را در سایت خود ایجاد کنید، باید جستجویتان را کمی عمیق‌تر کنید تا بفهمید که چه نوع محتوایی در صفحات برتر وب سایت‌هایی که شبیه به شما هستند، نمایش داده می‌شود.
این کار تحقیقی، فرصتی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا دقیقاً بفهمید مخاطب شما چه می‌خواهد تا بتوانید به هدف جستجوی آنها نزدیکتر شوید. همچنین تضمین می‌کند که همیشه محتوایی ایجاد ‌کنید که امکان رتبه‌بندی را دارد.

از خوشه‌بندی کلمات کلیدی برای کشف فرصت‌های تولید محتوای جدید استفاده کنید...

تکنیک دیگر برای کشف اینکه چه محتوایی باید ایجاد شود، از طریق ویژگی‌های SERP و اولویت‌بندی آن‌ها است.
ویژگی‌ها و قالب‌بندی‌هایی مانند ویدیو، تصاویر، پانل‌ها و... را بررسی کنید. سعی کنید سؤالاتی که در ذهن مخاطبتان هست را پیدا کنید. هر سؤال ممکن است به یک مقاله یا صفحه جدید نیاز داشته باشند، بنابراین می‌توانید استراتژی محتوای خود را ایجاد کنید و لینک‌های داخلی خود را شکل دهید.
با ادغام این محتوا‌ها، موضوعات بیشتری را در مورد محتواهای خود تحت پوشش قرار می‌دهید، در نتیجه به مرور تراکم کلمات کلیدی افزایش پیدا کرده و می‌توانید با رقبای خود در رقابت باشید. 

مناسب‌ترین کلمه کلیدی را برای محتوا انتخاب کنید و سپس از پیوند داخلی استفاده کنید...

خوشه‌بندی کلمات کلیدی فرصت‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهد که ممکن است در صورت عدم وجود آن، نادیده گرفته شده باشد. اگر چندین کلمه کلیدی را که همگی در یک مقاله یا صفحه وب قرار دارند، کنار هم قرار دهید، می‌توانید بهترین زاویه را برای نوشتن انتخاب کنید.
شما مجموعه‌ای از کلمات کلیدی دارید و می‌توانید از حجم جستجو، رقابت و اعتبار دامنه وب سایت خود برای تعیین بهترین کلمه کلیدی برای تمرکز روی سایت خود استفاده کنید.
به لطف مجموعه‌ای از کلمات کلیدی خوشه‌ای که ایجاد کرده‌اید، پیوند‌های داخلی متعددی با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط خواهید داشت که به راحتی در در محتوای شما گنجانده می‏شود.

با کلمات کلیدی آدم خوار خداحافظی کنید...

نباید از یک کلمه کلیدی در دامنه خود به میزان زیادی استفاده کنید. گوگل در نهایت در هر دامنه یک یا دو محتوا از یکی کلمه کلیدی را رتبه‌بندی می‌کند. استفاده از خوشه‌بندی به شما کمک می‌کند تا یک دید کلی از تمام کلمات کلیدی خود داشته باشید.
 
هرچه در شروع کسب و کار خود بتوانید، کلمات کلیدی و خوشه‌های کلیدواژه بیشتری ایجاد کنید، در رتبه‌بندی گوگل و استراتژی بازاریابی یکپارچه بیشتر موفق خواهید بود.
 اگر از خوشه‌بندی کلمات کلیدی برای ایجاد یک برنامه عملی صحیح در تولید محتوای هر صفحه از وب‌سایت خود استفاده کنید، می‌توانید محتوا‌های مناسبی را برای آینده سایتتان برنامه‌ریزی کنید. در واقع شما کلمات کلیدی هدف خود را دارید و می‌توانید در زمان نامحدودی از آن‌ها استفاده کنید.

خوشه بندی کلمات کلیدی

خوشه‌بندی کلمات کلیدی یک مرحله مهم و مقدماتی است...

شما می‌توانید خوشه‌بندی کلمات کلیدی را به عنوان کار مقدماتی که قبل از اجرای سئو انجام می‌شود در نظر بگیرید. در نهایت، کاری که خوشه‌بندی کلمات کلیدی انجام می‌دهد این است که شما را یک قدم به استراتژی بازاریابی خود نزدیک‌تر کند. از طریق تجزیه و تحلیل SERP، مشتری خود را در موضوعات مختلف درک خواهید کرد.