بهترین CMS ها و فروشگاه سازهای رایگان خارجی

مسیر نما :مقاله

معرفی انواع بهترین فروشگاه ساز و CMS رایگان خارجی
یکی از ساده ترین راه هایی که میتوانید با کمک آن، شرکت یا کسب و کار خود را به فضای تحت وب انتقال دهید، استفاده از سایت ساز و فروشگاه ساز رایگان است. پلتفرم کاریک به عنوان بهترین فروشگاه ساز ایرانی، خدمات متنوع و باکیفیتی را به کاربرهای خود ارائه کرده است. سایت ساز کاریک در زمینه طراحی سایت های فروشگاهی هم فعالیت دارد و خدمات خود را با قیمتی منصفانه عرضه کرده تا تمامی صاحبان کسب و کارها بتوانند با هزینه ای پایین از آن بهره مند شوند.
البته در بین نمونه های خارجی هم میتوان، تعدادی از بهترین فروشگاه ساز رایگان خارجی را پیدا کرد که قابلیت های متنوعی را دارند. در ادامه قصد داریم که شما را با تعدادی از آن ها آشنا کرده و اندکی هم در مورد حوزه فعالیت و قابلیت های هر کدام صحبت کنیم.
فروشگاه سازهای رایگان خارجی

به طور کلی موارد زیر از انواع بهترین فروشگاه ساز خارجی و رایگان هستند که در ایران کاربرد دارند:
  1. فروشگاه ساز رایگان Wix: بهترین فروشگاه ساز برای فروشگاه های کوچک

امکانات این پلتفرم در عین کیفیت بالا، قیمت بسیار پایینی دارند و از این نظر نسبت به سایر بهترین فروشگاه ساز رایگان خارجی این لیست، برتری دارد. این پلتفرم برای افرادی که مبتدی هستند، گزینه مناسبی برای ساخت یک فروشگاه آنلاین خواهد بود؛ مخصوصا اگر کسب و کار این فرد چندان بزرگ نیست. استفاده آسان از این سایت به تمامی افراد اجازه خواهد داد تا یک فروشگاه آنلاین و بدون ایراد بسازد.
قالبهای آماده این پلتفرم بسیار انعطاف پذیر هستند و به سادگی میتوانید آن ها را با توجه به سلیقه خود تغییر دهید. برای اینکار کافی است که تصاویر یا باکس های متن را با ماوس گرفته و به محل مورد نظر خود بکشید. با توجه به این سادگی در استفاده، Wix را میتوان بهترین فروشگاه ساز رایگان خارجی از نظر راحتی استفاده دانست. همچنین تعرفه فروشگاه ساز این سایت هم بسیار به صرفه است و به همین دلیل برای فروشگاه های کوچکتر، گزینه مناسبی به شمار میآید.
  1. فروشگاه ساز رایگان Shopify: بهترین فروشگاه ساز خارجی برای کسب و کارهای بزرگتر

در صورتی که قصد شما این است که به شکل حرفه ای و تخصصی در زمینه فروش آنلاین فعالیت داشته باشید، بهترین فروشگاه ساز خارجی برای ایجاد سایت شما شاپیفای خواهد بود. همچنین میتوانید با کمک اپلیکیشن فروشگاه ساز رایگان آن، فروشگاه آنلاین مد نظر خود را بوجود آورید. این پلتفرم ویژگی های منحصر به فرد بسیاری را دارد که باعث شده اند مشتریان این پلتفرم، بالاترین امتیاز ممکن را به خدمات شاپیفای دهند.
یکی از ویژگی های بسیار کاربردی شاپیفای که برای تبدیل شدن آن به یکی از بهترین فروشگاه سازهای جهان موثر بوده است، قابلیت دراپ شیپینگ (dropshipping) می باشد. به کمک این مزیت کسب و کارهایی که در انبار و نگهداری کالاهای خود مشکل دارند، میتوانند از ارسال مستقیم برای مشتریان خود استفاده کنند.
  1. فروشگاه ساز رایگان Squarespace: بهترین فروشگاه ساز رایگان برای ایجاد ارزش

پلتفرم Squarespace، برای افرادی که به دنبال طراحی فروشگاه آنلاین چشم نواز و جذابی برای کسب و کار خود هستند، مناسب است. این پلتفرم قالبهای آماده مدرن و زیبایی را دارد که با کمک آن ها میتوانید یک سایت حرفه ای برای خود طراحی کنید. با توجه به امتیاز بالای این پلتفرم در طراحی، میتوان از Squarespace به عنوان بهترین فروشگاه ساز رایگان خارجی از نظر طراحی نام برد
این پلتفرم نرم افزار فروشگاه ساز اینترنتی رایگان و دارای نسخه آزمایشی هم دارد که، ابزارها و قابلیت های چندانی را در اختیار کاربرها قرار نمیدهد. این مورد را میتوانیم یکی از ایرادات وارد بر این پلتفرم طراحی سایت فروشگاهی بدانیم؛ البته با همین ابزارهای محدود هم میتوان اقدام به ساخت یک فروشگاه آنلاین کاربردی و جذاب کرد.
  1. فروشگاه ساز رایگان Square Online: بهترین فروشگاه ساز خارجی برای فروش آنلاین

این پلتفرم یکی از بهترین های این حوزه است که در سال 2018 به وسیله Weebly که یکی از غول های سایت سازی جهان است، خریداری شده. ترکیب ویژگی های منحصر به فرد سایت ساز Weebly و فروشگاه ساز رایگان Square Online، باعث شده که این پلتفرم هم در بین انواع بهترین فروشگاه ساز خارجی قرار گیرد. یکی از جذاب ترین ویژگی های این پلتفرم این است که از هوش طراحی مصنوعی (ADI) برای ساختن فروشگاه های جذاب، استفاده میکند.
از دیگر مزیت های استفاده از این پلتفرم فروشگاه ساز رایگان خارجی این است که از ابزارهایی مثل ایجاد فاکتورهای سفارشی و ردیابی رفتار مشتریان، برای داشتن فروش بیشتر استفاده میکند. همچنین با کمک این سایت ساز برای بارگذاری محصولات در فروشگاه خود، میتوانید از هوش مصنوعی برای انتخاب دسته بندی های مناسب تر استفاده کنید. با این تفاسیر فروشگاه ساز رایگان Square Online علاوه بر اینکه یکی از انواع بهترین فروشگاه ساز رایگان خارجی میباشد، در بین پیشرفته ترین پلتفرم های این حوزه هم قرار میگیرد.
 
  1. فروشگاه ساز رایگان BigCommerce: بهترین فروشگاه ساز رایگان برای ایجاد تجارت آنلاین

این پلتفرم فروشگاه ساز، بیشترین ویژگی و قابلیت های فروش را در بین رقبای خود دارد. به کمک این پلتفرم میتوانید تا حد زیادی در هزینه های خود صرفه جویی کنید که به همین دلیل هم از BigCommerce به عنوان بهترین فروشگاه ساز اقتصادی یاد شده است. یکی از برترین ویژگی های این پلتفرم این است که به کاربرهای خود اجازه میدهد تا از شبکه های اجتماعی مختلفی مثل فیسبوک، آمازون، اینستاگرام و. . . برای فروش استفاده کند؛ که این موضوع برای رقابت با سایر فروشگاه های آنلاین، اهمیت بالایی دارد.
این پلتفرم فروشگاه ساز خارجی در موارد مختلفی توانسته است رضایت مخاطبین خود را جلب کند؛ اما ایراداتی هم بر آن وارد شده است. بزرگترین ایراد و ویژگی منفی این فروشگاه ساز رایگان خارجی این است که بیشتر ابزارهای آن برای توسعه و رشد سریع کسب و کارهای بزرگتر طراحی شده اند. به همین دلیل بیشتر خدمات این سایت برای کسب و کارهای کوچک مناسب نخواهد بود.
  1. فروشگاه ساز رایگان Zyro: بهترین فروشگاه ساز رایگان برای ایجاد کسب وکارهای سرگرم کننده

برای افرادی که هم علاقه مند به راه اندازی کسب و کار آنلاین خود هستند و هم به UX علاقه بسیاری را دارند، پلتفرم Zyro به عنوان بهترین فروشگاه ساز رایگان خارجی شناخته میشود. ویرایشگر طراحی قالبهای این پلتفرم بسیار ساده هستن و به شما اجازه میدهند که تا یک ویترین زیبا برای فروشگاه آنلاین خود طراحی کنید. این پلتفرم ویژگی های بسیار متنوع و جذابی را دارد ولی برخی از کاربرها اعلام کردند که وجود این ویژگی ها، گاهی اوقات گیج کننده است.
از ایراداتی هم که به Zyro به عنوان یکی از انواع بهترین فروشگاه ساز خارجی وارد است، نیاز به صبر و زمان طولانی برای استفاده از خدمات آن میباشد. همچنین با توجه به قیمت خدمات این پلتفرم، ممکن است کسب و کارهای کوچک علاقه ای به طراحی سایت فروشگاه آنلاین خود با Zyro را نداشته باشند. اما این پلتفرم برای افرادی که به دنبال طراحی خلاقانه هستند، بسیار مناسب میباشد.
  1. فروشگاه ساز رایگان Big Cartel: بهترین فروشگاه ساز رایگان خارجی برای هنرمندان مستقل

بزرگترین مزیت این پلتفرم که برای قرار گرفتن آن در بین انواع بهترین فروشگاه ساز خارجی در جهان کافی بوده، این است که برای طراحی، ساخت و استفاده از قابلیت های این فروشگاه ساز رایگان خارجی، نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای به عنوان تعرفه فروشگاه ساز نیست. اما همانطور که میدانید هر ارزانی بی حکمت نیست! این پلتفرم ایرادات زیادی را دارد که در ادامه تعدادی از آن ها را ذکر خواهیم کرد.
یکی از بزرگترین مشکلات Big Cartel این است که هیچ ابزاری برای وبلاگ نویسی داخلی سایت ها وجود ندارد. مشکل بعدی این است که این فروشگاه ساز خارجی پشتیبانی و راهنمایی ضعیفی را دارد؛ چرا که تنها در روزهای دوشنبه و جمعه و از طریق ایمیل به سوالات و مشکلات کاربرها پاسخ داده میشود. ایراد آخر هم خدمات و ویژگی های ضعیف فروش در این پلتفرم است. با وجود این مشکلات خودتان انتخاب کنید که Big Cartel در لیست انواع بهترین فروشگاه ساز رایگان خارجی قرار بگیرد یا نه؟
  1. فروشگاه ساز رایگان Shift4Shop: بهترین فروشگاه ساز خارجی برای طراحی سایت فروشگاه

این پلتفرم فروشگاه ساز خارجی برخلاف اطلاعاتی که در مورد Squarespace، بیشتر بر روی بک اند تمرکز دارد و توجه کمتری را به طراحی جذاب و خلاقیت داشته است. به همین دلیل هم از این پلتفرم به عنوان بهترین فروشگاه ساز رایگان با پایه های بک اند قوی نام برده میشود. البته به کمک این پلتفرم میتوانید به طیف وسیعی از ابزارهای فروش دسترسی پیدا کنید. به همین دلیل افرادی که به دنبال بهترین فروشگاه ساز رایگان خارجی برای طراحی یک سایت فروشگاهی معتبر هستند، میتوانند از این پلتفرم تحت وب استفاده کنند.
یکی از بزرگترین مزیت های این پلتفرم این است که با تغییر تم سایت خود، قالب بندی و محتوا به شکل اتوماتیک صورت میگیرد. همچنین این پلتفرم را میتوانیم به دلیل بهره مندی از سیستم موجودی عالی و کنترل مدیریت هم در بین بهترین فروشگاه ساز خارجی قرار دهیم.
بهترین فروشگاه سازها
 

بهترین فروشگاه ساز را می توانید با یک نرم افزار بسیار عالی و قدرتمند در اینترنت به راحتی به معرض نمایش بگذارید؛ چرا که با پیشرفت چشمگیر و همه‌گیر تکنولوژی و فضای مجازی، بسیاری از افراد در سرتاسر جهان تنها با یک کلیک ساده می توانند با دنیایی از لوازم و وسایلی که به آن قطعا نیاز دارند، برای خرید روبه‌رو شوند؛ و اگر شما به عنوان یک فرد خلاق بتوانید در فروشگاه ساز خود از انواع برندها و محصولات متنوع استفاده کنید بدون شک، بهترین فروشگاه ساز نصیب شما خواهد شد؛ چرا که تمامی امکانات عالی برای یک فروش فوق العاده و پر سود را به راحتی می توانید در این نرم افزار قدرتمند بیابید و هم‌چنین از شر هزینه‌های بسیار کلان اجاره‌ی مغازه به صورت فیزیکی نیز خود را دور کنید و با در نظر گرفتن بودجه‌ی بسیار کمتری نسبت به ایجاد یک فروشگاه ساز عالی و درجه یک اقدام فرمایید.
 
 

بهترین فروشگاه ساز همراه با تبلیغات توسط مشتری

وجود برخی برنامه ها و جوایز خاص برای آن دسته از مشتریانی که وفاداری خود را نسبت به فروشگاه ساز شما ثابت کرده‌اند، علاوه بر رضایت خاطر بیشتر مشتری می تواند به جذب مشتری بیشتر نیز بینجامد. از جمله برنامه های خاص مانند: قرار دادن کد های تخفیف با در نظر گرفتن شرایط ویژه که بدون شک این برنامه باعث خواهد شد که شما رونق بیشتری را در کسب و کار خود مشاهده نمایید؛ چرا که افراد به راحتی متوجه خواهند شد که شما به خرید آن‌ها احترام گذاشته و با تبلیغ از بهترین فروشگاه ساز که متعلق به شما می باشد مسیر تبلیغات را برای شما هموارتر می‌کند؛ چراکه تبلیغ از سوی مشتری بدون شک، باعث بازدهی بیشتر نسبت به روش‌های دیگر می باشد؛ و به همین علت توصیه‌ی ما به شما این است که همیشه بهترین و متنوع ترین کدهای تخفیف را برای مشتریان ثابت خود در نظر داشته باشید.
 

تأثیر سازماندهی محصولات در بهترین فروشگاه ساز

در بهترین فروشگاه ساز عمدتاً مدیر به خوبی می‌داند که باید تمام محصولات فیزیکی و دانلودی خود را در یک دسته بندی درست و صحیح به مشتری ارائه دهد؛ چرا که مشتری مورد نظر در هنگام جستجوی وسیله‌ی خاص خود، اگر آن را در یک دسته بندی آماده و مرتبط بیابد بدون شک، با سرعت بیشتر به کار خود ادامه خواهد داد و این گونه نسبت به مدیریت صحیح و اصولی فروشگاه ساز احساس بهتری خواهند داشت؛ چرا که دسته ‌بندی تمام محصولات باعث نظم و سازماندهی در فروشگاه ساز بیشتر می شود و این‌گونه مشتری با ذهنی آرام تر می تواند حتی به مقایسه‌ی اقلام مورد نظر خود نیز اشاره داشته باشد؛ و این‌چنین از خرید خود رضایت بیشتری خواهد داشت و بدون شک، رضایت مشتری یعنی دوام و ضمانت بهترین فروشگاه ساز که می‌تواند منبع درآمد بسیار عالی برای افراد در این حوزه محسوب شود.

 

اهمیت کاتالوگ وسایل برای بهترین فروشگاه ساز

سعی کنید همیشه به عنوان یک مدیر لایق و کارآمد بهترین فروشگاه ساز، محصولات خود را با طرح‌ بندی عالی و منحصر به فرد در طیف گسترده‌ی رنگی در فروشگاه ساز به نمایش بگذارید؛ چرا که شکل ظاهری هر محصولی بدون شک، بر جذب خریدار به میزان قابل توجهی تاثیرگذار می‌باشد؛ به این دلیل که طرح محصول موردنظر، گویای نوع کیفیت و هم‌چنین معرفی آن محصول در نظر گرفته می شود و این‌چنین است که مشتری نسبت به جویا شدن ساختار و کارکرد اصلی محصول کنجکاو شده و آن را مورد بررسی قرار می‌دهد و شاید جزء خرید های ثابت مشتری نیز قرار بگیرد؛ و به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم همیشه به کاتالوگ وسایل و محصولات خود توجه ویژه‌ای داشته باشید تا بتوانید از فروشگاه ساز خود به یک دستاورد عالی و سود‌دهی مناسب برسید.
 

توجه به درگاه بانکی در بهترین فروشگاه ساز

پیشنهاد ما به شما عزیزانی که قصد راه اندازی فروشگاه ساز را دارید، این است که توجه به این موضوع را در بهترین فروشگاه ساز نباید از یاد ببرید که اهمیت درگاه بانکی و نوع پرداخت باید با امنیت بالا و قابلیت‌های ویژه انجام شود؛ چرا که کوچک‌ترین بی احتیاطی در درگاه بانکی و پرداخت که منجر به خسارت به مشتری شود، به راحتی می تواند به اعتبار بهترین فروشگاه ساز آسیب و لطمه ای جدی وارد کند، به همین خاطر از همان ابتدای کار از درگاه های بانکی بسیار مطمئن و با ضریب امنیتی بالا استفاده کنید، تا مشتری همیشه با خیالی آسوده و راحت بتواند از بهترین فروشگاه ساز شما در هر زمانی و به راحتی استفاده کند.
همیشه حواس خود را در مقابل انواع هکر ها و افراد کلاهبردار جمع کنید؛ چرا که بسیاری از افراد به راحتی با برنامه های خاصی که وجود دارند می‌توانند به نحوی آسان و غیر قابل باور نسبت به کلاهبرداری از فروشگاه ساز شما اقدام فرمایند.

سخن پایانی
در دنیای پیشرفته‌ی امروز که مردم به فکر راحتی و رفاه بیشتر سبک زندگی پرهیاهوی خود هستند بدون شک، بهترین فروشگاه ساز می توانید خبری عالی برای خرید آسان و به موقع افراد محسوب شود به این دلیل که، نیاز نیست تا با صرف هزینه‌ی رفت و آمد و هدر دادن زمان گرانبهای خود، به آنچه که میخواهند دست پیدا کرده و خریداری کنند. امروز در فروشگاه ساز هروسیله با هرنوع کارکرد و ساختار خاص و عام میتواند جزء خریدهای اصلی افراد محسوب شود و البته با در نظر گرفتن هزینه های جانبی بسیار پایین برای فروشندگان، می توان فروشگاه ساز را قدمی مثبت برای سودآوری بیشتر در کسب و کار افراد در نظر گرفت.