سایت ساز ماژولار چیست؟

مسير نما :

ماژولار چیست؟

ماژولار یک اصطلاح فنی مهندسی است که به معنای تکه تکه بودن بخشهای یک سیستم است این تکه های یا ماژول ها در کنار هم یک هدف بزرگتر را انجام می دهند اما جداگانه نیز می توانند کار کنند و سیستمهای دیگر را بوجود آورند . مثلا هسته نرم افزار CRM  می تواند همان هسته سایت ساز باشد با خروجی و ماژولهای متفاوت

سایت ساز ماژولار چیست؟

اینکه شما با یک هسته نرم افزاری بتوانید نرم افزارهای گوناگونی تولید کنید نرم افزار یا سایت ساز ماژولار است .گاه خروجی تولیدی شما سایت ساز است گاهی فروشگاه ساز ،گاهی پرتال خبری ساز  ، گاهی منو ساز آنلاین رستوران و کافه و گاهی رویکردی تازه و محصول جدیدی بنام کاتالوگ الکترونیک. و گاهی نرم افزار CRM

سایت ساز ماژولار کاریک

پس از 15 سال تجربه برنامه نویسی وب ASP.NET و درگیر شدن در نرم افزار و پروژه های گوناگون و سنجش و ارزیابی نیازهای کارفرمایان در صنف های مختلف نیاز به نرم افزار CMS بود که بتواند فیلدها و  ویجت ها وماژولهای آن داینامیک باشد . و برای پشتیبانی و افزایش بازدهی همه خروجی ها مانند سایت و پرتالهای بزرگ یا فروشگاه یا کاتالوگ یا منو ساز آنلاین در یک هسته جمع شود.
حدود 10 سال و 15000 نفر ساعت زمان صرف شد تا چنین زیر ساختی آماده شود .

تفاوت با سایت سازهای دیگر در یک نگاه 

  1. امکان افزودن هرگونه امکانات سفارشی به صورت ماژول و اتصال و سینک شدن به نرم افزارهای دیگر مانند حسابداری و ...
  2. امکان هرگونه گسترش و تغییر در ساختار برنامه نویسی که می توانید از یک قالب آماده آغاز کنید و به طراحی اختصاصی و یک پرتال بزرگ برسید و کسب و کار خود را همراه با ما گسترش دهید.
  3. امکان انتقال سورس سایت به سرورهای دیگر و عدم وابستگی به شرکت تولید کننده
کار با سایت ساز کاریک هیچ محدودیتی ندارد و شما از مزایای یک سایت ساز قدرتمند و بروز و انعطاف پذیر بهرمند می شوید.

سایت سازها بصورت عمومی بیشتر بر اساس ادیتورها پیاده سازی می‌شوند و همه بخشها را باید با ادیتور تغییر داد  اما در یک سایت ساز ماژولار شما می‌توانید برای هر بخش کاری مانند محصول ،کاتالوگ،خبر،مقاله،نمایشگاه و ..  یک بخش مدیریت ویژه طراحی کنید و بسادگی به آن رکورد بیافزایید .امروزه برای شروع هر کسب و کار موفقی نیاز به راه‌اندازی و طراحی وب سایت است. وب سایت ها ویترین مجازی هر صنف هستند که حتی با وجود شبکه های اجتماعی (تلگرام و اینستاگرام و...) باز هم نیاز به ویترین بزرگتری دارند که دسته بندی شده و همه بخشهای کاری آن کسب و کار را نمایش دهند.

سایت ساز کاریک
 
در گذشته تمرکز روی طراحی وب سایت و برنامه نویسی سایت بصورت اختصاصی بود یعنی برای هر وب سایت برنامه نویسی جداگانه ای انجام می شد و هزینه و زمان فراوانی صرف می شد و  خطاهای برنامه نویسی بروز می کرد . درحال حاضر می توان گفت دیگر برنامه نویسی اختصاصی برای یک سایت کار بیهوده ای است و با توجه به پیشرفت های تکنولوژی وب و نیاز به تخصص فراوان در شاخه های مختلف مانند برنامه نویسی استاندارد موتورهای جستجو و واکنش گرایی (نمایش وب سایت در تبلت ها و گوشی های موبایل ) دیگر اختصاصی نویسی امکان پذیر و مقرون به صرفه نیست.
با پدید آمدن سایت سازهای خارجی مانند جوملا،دروپال و وردپرس بخشی از مشکلات ساخت سایت مانند هزینه و زمان زیاد حل شد اما خود این نرم افزارها در سرشتشان مشکلات بزرگتری دارند مانند این که سایت سازها بومی نیستند و تولید کننده آنها در ایران نیستند که بتوانند دسترسی کاملی به سورس داشته باشد و طراحی دیتابیس آن را بداند و در صورت نیاز سایت را برای کارفرما سفارشی سازی کند و یا امکان گسترش و سفارشی سازی را انجام دهند.
در نتیجه نیاز به تولید کنندگان بومی که براساس طراحی سالها تجربه و نیازسنجی کارفرمایان سایت سازی ایرانی تولید کند و بتواند بر بستر آن سایت ها و نرم افزارها متصل به سایت را بروزرسانی و پشتیبانی کند حس می شد.

سایت ساز کاریک ابزاری برای طراحی و پیاده سازی وب سایت با سرعت و زمان و هزینه کم  است و با این سایت ساز می توان از ساده ترین تا پیشرفته ترین سایت ها را پیاده سازی کرد. امکان گسترش و سفارشی سازی و یکپارچه سازی با نرم افزارهای دیگر مانند نرم افزار crm به خوبی در آن پیش بینی شده است نرم افزار  سایت ساز کاریک صد در صد بومی و دارای ویژگی مهم ماژولار است که هر فیلد و هر ماژولی بدان افزوده می شود.