طراحی سایت تولیدی و ساخت وب سایت تولید کننده ها

مسیر نما :مقاله

طراحی سایت تولیدی و ساخت وب سایت تولید کننده ها

طراحی سایت تولیدی برای حضور در فضای آنلاین امروزه به یک واقعیت جدی برای بسیاری از شرکت ها تبدیل شده است.  چه انتظاری از سایت خود دارید؟ پیش از طراحی سایت تولیدی تعیین اهداف و یک استراتژی اینترنتی اهمیت بسیار ویژه ای دارد. تصمیماتی که در مرحله طراحی گرفته شده کلیه مراحل ایجاد سایت را مدیریت خواهد کرد.
طراحی سایت تولیدی متمایز و موثر به شما کمک کند پیام یا ایده وب سایت را سریع و مستقیم به بازدید کننده منتقل کنید. در همین زمینه، گذاشتن پایه های محکم و قابل ردیابی در روند طراحی سایت تولیدی مسئله ای دشوار و شاید غیرممکن است و این به این دلیل است که روند طراحی در درجه اول به ارزیابی و سلیقه شخصی بستگی دارد.
بنابراین آنچه شما به عنوان مدیر سایت دوست دارید لزوما ایده آل کاربران دیگر نیست. چنین اختلاف نظری البته مانع از وجود دستورالعمل های کلی در ساخت وب سایت تولیدکننده ها نمی شود.
بلکه این تفاوت ها می تواند به عنوان پایه یا معماری وب سایت شناخته شود. در این مقاله مهمترین معیارها و برخی از ابزارهایی را که می تواند در طراحی هر وب سایت مورد استفاده قرار گیرد، مورد بررسی قرار می گیرد.
 
طراحی سایت تولیدی

مهمترین پیشنهادها در مورد طراحی سایت تولیدی و وب سایت تولید کننده ها

یکی از مهمترین مشکلاتی که مبتدیان در روند طراحی سایت تولیدی با آن روبرو هستند، اشتباه در تنظیم نکردن اجزای صفحه و انتشار آنها به صورت غیر منظم است که باعث پرت شدن توجه بازدید کننده می شود.
توجه به بهبود تجربه کاربر در برخورد با سایت مهم است و در اینجا نقش بالای صفحه به عنوان اولین نمایی که در چشم کاربر ظاهر می شود، اهمیت ویژه ای دارد.
برخی از آماری که در مورد نحوه مرور برخی از کاربران در وب سایت ها به اثبات رسیده است، نشان می دهد که بازدید کنندگان وب سایت 57٪ از وقت خود را به بازدید از صفحات سایت اختصاص می دهند.
در قسمت اول یا اولین صفحه نمایش داده شده از صفحه بازدید می کنند، در حالی که صفحه دوم که هنگام جابجایی یا کشیدن صفحه نمایش داده می شود، حدود 17٪ را نشان می دهد. با بررسی این داده های آماری می توان معماری خاصی را برای طراحی سایت تولیدی مورد توجه قرار داد.
استفاده از لیست های کشویی، قرار دادن آرشیوی از تمامی مطالب سایت در صفحه اول و همینطور دسته بندی دقیق مطالب، هر یک به عنوان فاکتورهایی بسیار موثر در افزایش کیفیت سایت به شمار می روند.

اهمیت جنبه های بصری در طراحی سایت تولیدی

در نظر گرفتن توالی های بصری هنگام طراحی سایت تولیدی تلاشی برای بیان بصری داستان سایت است و در اصل اصطلاحی است کاربر با توجه به آن می تواند مفهوم مورد نظر مدیران سایت را به سادگی درک کند.
توزیع موفقیت آمیز عناصر صفحه منوط به مجموعه ای از اصول به نام "اصول سلسله مراتب بصری" است که به طور خلاصه مجموعه ای از قوانین است که می تواند در سازماندهی عناصر مهم صفحه مطابق با مدل ها، قوانین یا داده هایی که ثابت شده موفقیت آمیز است، برای جلب توجه بازدید کننده به صفحه، رعایت شود.
توالی عناصر بصری عبارت اند از:
  • توجه به مدلهای مختلف اسکن نوری 
  • توجه به اصل تضاد رنگ ها
  • خودداری از تفاوت در حجم کلمات یا فونت ها
  • اتخاذ اصول تکرار، همگرایی و قانون یک سوم 

از فضای سفید یا منفی استفاده کنید

فضاهای سفید یا خالی یا فضاهای منفی در طراحی سایت تولیدی نقش مهمی دارند. این فضاها می توانند رنگ یا شکل خاصی را به عنوان پس زمینه داشته باشند، به طوری که وقتی از آنها به خوبی استفاده می شود، توجه افراد را به عناصر خاص در صفحه جلب می کند. از مهم ترین مزایا استفاده از فضاهای سفید، می توان به این موارد اشاره کرد:
وقفه هایی بین اجزای مختلف صفحه ایجاد می شود.
عناصر مختلف، به عنوان مثال متون، را واضح تر و خواناتر نشان دهید، زیرا خالی گذاشتن فضاهای اطراف عناصر به جلب توجه به آنها و تمرکز بهتر بر روی محتوای آنها کمک می کند. توالی بصری عناصر صفحه را حفظ می کند و به حرکت روان بین عناصر کمک می کند.
طبق مفهوم یا قانون مجاورت، عناصری که در کنار هم یا نزدیک به یکدیگر توصیف می شوند از نظر بصری به عنوان یک گروه مشابه ظاهر می شوند.
در طراحی سایت تولیدی نقش فضاهای خالی در شکستن این شباهت (در صورت تمایل) و دور شدن این عناصر از یکدیگر بسیار پررنگ است. به طوری که هر کدام شکل و پیام خاص خود را دارند، یا از این مفهوم در یک ردیف از عناصر با شخصیت مشابه در کنار هم استفاده می کنند تا از هماهنگی ایجاد شده بهره مند شوند.
آنچه در فضاهای خالی حائز اهمیت است این نیست که آنها از نظر اندازه، کوچک یا بزرگ نمایانگر میزان آن هستند، بلکه آنچه اهمیت دارد استفاده خوب از این فضاها است. در برخی از پروژه های طراحی سایت تولیدی با استفاده از فضاهای ساده می توان شاهد موفقیت عناصر بود.

رنگ های خود را با دقت انتخاب کنید.

در طراحی سایت تولیدی هر رنگ داستان خاصی دارد که تأثیر خاصی را در روح کاربر ایجاد می کند. بنابراین باید دقت شود که از رنگ هایی استفاده شود که پیام سایت را منعکس کنند.
در طراحی سایت تولیدی روشی که استفاده می شود این است که اجزای موجود در صفحه یا سایت را از نظر رنگ به اجزای اصلی، اجزای ثانویه و خنثی تقسیم می کنند که معمولاً به عنوان پس زمینه استفاده می شود. به طوری که هر یک از این اجزا رنگ خاصی می گیرند تا این رنگ ها را بصورت جمعی تشکیل شوند.
از طریق تئوری رنگ در طراحی سایت تولیدی و با نگاهی به چرخ رنگ به شکل ساده آن، می توان رنگهایی را که می توان با مخلوط کردن رنگها به روش خاصی بدست آورد ، سایه های جدیدی سایه ها و ترکیب های جدید را شناسایی کرد.

استفاده از تصاویر در طراحی سایت تولیدی 

طراحی یک وب سایت عاری از تصاویر یا ویدیو در صورت لزوم به معنای روشن نبودن ایده ها و اهداف سایت برای کاربران است. چه کسی می تواند نقش تصاویر را در جلب توجه و روشن شدن ایده مورد نظر انکار کند؟ 
استفاده از تصاویر طبیعی متمایزترین فاکتوری چشمگیر در مقایسه با استفاده از تصاویر انتزاعی و تکراریدر طراحی سایت تولیدی است. از طرفی دیگر اندازه تصاویر و سرعت بارگذاری از عواملی است که باید در طراحی سایت تولیدی آن را مورد توجه قرار داد.
با نگاهی به مهم ترین پیشنهادات درباره طراحی سایت تولیدی می توان به اطلاعاتی جامع و کامل دست یافت. طراحی سایت تولیدی متفاوت و حرفه ای برای ایجاد ارتباط مستقیم و موثر با کاربران، امروزه می تواند بسیار ساده باشد.
یکی از روش های مناسب در طراحی سایت به ویژه طراحی سایت تولیدی، استفاده از ابزارهای سایت ساز حرفه ای است. سایت ساز کاریک پیشنهاد متفاوتی است که با توجه به قابلیت ها و امکانات آن، می تواند نقش مهم و متفاوتی را در طراحی سایت تولیدی از آن شاهد بود.
سادگی در طراحی سایت تولیدی اصل مهمی است که بیش از هر یک از اصول حرفه ای دیگر باید مورد توجه قرار گیرد. در طراحی سایت تولیدی باید تا حد ممکن اصل سادگی را به عنوان اصلی فوق العاده مهم در نظر گرفت. سادگی طراحی وب سایت باعث افزایش تعامل کاربران و همینطور افزایش ترافیک سایت در مدت زمانی مشخص می شود.