طراحی سایت کارخانه و کارخانجات

مسير نما :
آنچه در اين مقاله مي خوانيد :

اصول کلیدی طراحی سایت کارخانه موفق !

همانطور که این عبارت می گوید: "زیبایی در چشم بیننده است." طراحی خوب وب سایت توسط کاربران قضاوت می شود، نه صاحبان وب سایت. بسیاری از عوامل بر یک وب سایت تأثیر می گذارند. و این نه تنها از نظر فرم (زیبایی شناسی) بلکه از لحاظ عملکرد (سهولت استفاده) نیز هست.
زیبایی در چشم بیننده است. این یک اصل مهم در طراحی سایت به ویژه طراحی سایت کارخانه به عنوان یکی از انواع سایت های صنعتی به شمار می رود. طراحی وب سایت صنعتی خوب از نظر کاربران و مخاطبین قضاوت می شود و این قضاوت در حیطه اختیارات کاربران است.
عوامل متعددی در موفقیت طراحی سایت کارخانه موثر هستند که از جمله این عوامل می توان به فرم (زیبایی شناسی) و کارایی از نظر عملکرد (سهولت استفاده) اشاره کرد. به کار گیری اینفوگرافیک حرفه ای که جزئیات را برجسته می کند، نیز در نوع خود نقش فق العاده ای در طراحی وب سایت خوب دارد. 

طراحی سایت کارخانه

چگونه می توان طراحی سایت کارخانه موفقی داشت؟

وب سایت های ضعیف طراحی شده عملکرد خوبی ندارند.  این سایت ها آمار بسیار خوبی از Googl Analytics (نرخ پرش بالا، مدت زمان کم در سایت، نرخ تبدیل کم و غیره) را دریافت نمی کنند. بنابراین چگونه می توان وب سایت کارخانه تولیدی را طراحی کرد؟
  • هدف

برای طراحی سایت کارخانه به بهترین شکل ممکن باید هدف کاربران را مورد توجه قرار داد. یک طراحی وب سایت خوب همیشه پاسخگوی نیازهای کاربر است. آیا بازدید کنندگان شما به دنبال اطلاعات، سرگرمی، تجارت یا تعامل هستند؟ هر صفحه از وب سایت شما باید یک هدف مشخص داشته باشد، این به معنا برطرف کردن یک نیاز خاص از کاربران در هر یک از صفحات وب سایت است.
•    ارتباطات
هنگام مرور وب، افراد می خواهند در اسرع وقت اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورند. داشته باشند. بنابراین طراحی سایت کارخانه باید به نحوی در سریع ترین زمان ممکن، اطلاعات مورد نیاز را به ساده ترین شکل به کاربران منتقل نماید. این اطلاعات می تواند متنوع و متفاوت باشد.
یکی از پارامترهای بسیار مهم در طراحی سایت کارخانه، امکان درک اطلاعات ارائه شده توسط وب سایت کارخانجات به کاربران است. امکان درک سریع مطالب شرایط حضور کاربران در سایت را به سادگی هموار خواهد کرد. 
•    تایپوگرافی
به طور کلی ، قلم های Sans Serif مانند Arial و Verdana به راحتی قابل خواندن هستند (فونت های Sans Serif فونت هایی با ظاهری معاصر و بدون پایان تزئینی هستند). اندازه ایده آل قلم برای آسان خواندن آنلاین 16 پیکسل است. و توصیه می شود حداکثر از 3 نوع فونت استفاده کنید تا طراحی شما ساده و روان شود. 
در نتیجه باید گفت که تایپوگرافی یکی دیگر از الگوریتم هایی است که رعایت آن می تواند به بهترین شکل ممکن طراحی سایت کارخانه را با به یک تغییر بزرگ در کسب و کار تبدیل نماید. طراحی سایت کارخانه در قالب یک سایت صنعتی و نه سرگرمی، باید بر اساس اصول طراحی سایت های صنعتی انجام گیرد.
استفاده از ظرفیت های موجود برای نمایش نوع فعالیت ها در یک کارخانه به کاربران یا مخاطبین در سراسر جهان، فرصتی است که نباید از کنار آن به سادگی عبور کرد. طراحی سایت کارخانه امکان معرفی فعالیت ها در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل را فراهم می کند.
  • رنگ ها

یک طرح رنگی کاملاً فکر شده می تواند تجربه کاربر را بسیار بهبود بخشد. رنگ های مکمل تعادل و هماهنگی ایجاد می کنند. استفاده از رنگ های متضاد برای متن و پس زمینه خواندن را آسان تر می کند.
هدف از طراحی سایت کارخانه و وب سایت های صنعتی عمدتا افزایش میزان فروش و همینطور افزایش مشتریان بدون محدودیت های زمانی یا محدودیت جغرافیایی است. رعایت استراتژی های هدفمند از جمله نحوه رنگ پردازی در سایت یکی از اصولی است که می توان با توجه به آن شاهد موفقیت در مراحل طراحی سایت کارخانه بود.
رنگ های پر جنب و جوش احساسات کاربران را برانگیخته می کنند و باید در استفاده از آن ها استراتژی خاصی را مورد توجه قرار داد. به طور مثال در طراحی و ساخت وب سایت کارخانجات استفاده از رنگ های متضاد و منفی برای قسمت های تماس باعث جلب توجه کاربر نمی شود.
  •  تصاویر

تصاویر از مهم ترین بخش ها در طراحی سایت کارخانه به شمار می روند. استفاده از تصاویر باکیفیت می تواند به سادگی باعث پیشبرد اهداف طراحی سایت کارخانه در کوتاه ترین زمان ممکن گردد.
یک عکس می تواند هزار کلمه را بیان کند. با انتخاب تصاویر مناسب برای وب سایت خود می توانید موقعیت تجاری و ارتباط با مخاطبان هدف خود را بهبود ببخشید. در صورت استفاده از عکس ها و تصاویر حرفه ای برای طراحی سایت کارخانه امکان انتقال تمامی استراتژی های شغلی و فعالیت های کارخانه به کاربران فراهم می گردد. 
  • جهت یابی

یکی از اصول طراحی سایت کارخانه، استفاده از تکنیک "سه کلیک" است. این تکنیک به کاربران اجازه می دهد تا در زمانی بسیار کوتاه به نتیجه مورد نظر خود در سایت دست یابند. جهت یابی نیازها و انتظارات کاربران وب سایت صنعتی از جمله وب سایت کارخانجات، نکته مهمی است که می تواند باعث افزایش اعتماد سازی کاربران سایت شود.
در بین تمامی اصول طراحی سایت کارخانه استفاده از استراتژی های ساده و در عین حال راهبردی اهمیت بسیار ویژه ای دارد. جهت یابی یا ارائه یک نقشه راه به کاربران در طراحی سایت کارخانه از جمله پارامترهایی است که باید به شکلی ویژه مورد توجه قرار گیرد.
  • موبایل دوستانه / طراحی ریسپانسیو

اکنون دسترسی به وب سایت ها از چندین دستگاه با اندازه صفحه نمایش چندگانه معمول است. بنابراین مهم است که تعیین کنید وب سایت شما با دستگاه های تلفن همراه سازگار است یا خیر. اگر وب سایت شما برای موبایل مناسب نیست، می توانید آن طراحی آن را به ریسپانسیو تغییر دهید.
با توجه به محدودیت های زمانی کاربران برای بررسی سایت ها در نمایشگرهای بزرگ، امروزه استفاده از گوشی های هوشمند برای رصد کردن اطلاعات سایت ها به ویژه سایت های صنعتی اهمیت بسیار ویژه ای دارد.
طراحی سایت کارخانه نیز از این قاعده مستثنی نیست. در طراحی سایت کارخانه باید قابلیت بررسی سایت با تلفن های هوشمند یا به نوعی ریسپانسیو بودن آن را به دقت مورد توجه قرار داد. این موضوع باعث ایجاد یک شرایط نرمال برای کاربران طراحی سایت کارخانه می شود.
  • زمان بارگیری

همه از وب سایتی که بارگیری آن زمان زیادی می برد متنفرند. فاکتورهای زیادی وجود دارد که بر زمان بارگیری صفحه تأثیر می گذارد. سرعت بارگذاری یک صفحه در وهله اول به سرور میزبان بستگی دارد. همچنین کیفیت پهنای باند و طراحی صفحه وب نیز جزء مهم ترین فاکتور ها برای تعیین زمان بارگیری یک وب سایت صنعتی است.
زمان بارگیری یکی از اصول مهمی است که در طراحی سایت کارخانه باید به آن توجه کرد. در صورتی که برای طراحی سایت کارخانه تمامی پارامترهای بصری و کیفی سایت مورد توجه قرار گیرد، نتیجه به دست آمده به طور حتم رضایت بخش خواهد بود. 
طراحی سایت کارخانه و کارخانجات راهی سریع برای دیده شدن و بیشتر شناخته شدن در نظر کاربران و مشتریان است. همچنین با توجه به وجود بازارهای رقابتی گسترده، طراحی سایت کارخانه و کارخانجات می تواند شرایطی ایده آل را برای در دست گرفتن این بازارهای رقابتی فراهم نماید.

  طراحی سایت کارخانه های صنعتی

یکی از پرکاربرد ترین طراحی ها ی سایت، مخصوص کارخانه های صنعتی است. ممکن است برای شما نیز سوال باشد که هدف از طراحی این گونه سایت ها چیست ؟
 خوب است بدانید وقتی کارخانه صنعتی راه اندازی می شود، باید خدمات و تولیدات خود را به مشتریان معرفی کند. در این صورت میتواند از بازار رقبا دور نمانده و بازاریابی بهینه ای داشته باشد. یکی از مهمترین و به روز ترین راه های بازاریابی  طراحی سایت کارخانه صنعتی است.
 در واقع  در صورتی که یک کارخانه صنعتی خدمات باکیفیتی ارائه دهد، میتواند سریعتر به هدف رسیده و پیش مشتریان خود صاحب اعتبار شود. بنابر آنچه گفته شد، مهمترین هدف از طراحی سایت معرفی خدمات محصولات به مشتریان است.

اهمیت سئو در طراحی سایت کارخانه 

برای اینکه در جمع رقبا جز بهترین ها باشید، علاوه بر طراحی مفید و مناسب سایت باید در بهینه کردن سایت نیز دقت لازم را داشته باشید. از این طریق می توانید به رتبه های برتر گوگل دسترسی پیدا کرده و کاربران زیادی را به سمت خود جذب کنید.  بنابراین طراحی سایت مناسب همراه با استفاده از تکنیک های بهینه سازی سایت یکی از بهترین راهکارها برای جذب مشتری است .

اهمیت طراحی سایت کارخانه در فروش و بازاریابی

 همانطور که میدانید همواره کارخانه ها برای فروش محصولات خود نیازمند بازاریاب هستند تا بتوانند محصولات خود را به مصرف کنندگان معرفی و در صورت لزوم به فروش برسانند. با پیشرفت تکنولوژی این راهکار دیگر موثر نخواهد بود و راه هایی مثل طراحی سایت می تواند بسیار راهگشا باشد. شما با طراحی سایت کارخانه می توانید به اهدافی که از یک بازاریاب انتظار دارید برسید. حتی میتوان گفت طراحی سایت کارخانه بازدهی  بیشتر از استفاده از یک بازاریاب خواهد داشت. 

طراحی سایت های چندزبانه کارخانجات

برای گسترش و توسعه ی حوزه فعالیت کارخانه ای بهتر است از یک سایت چند زبانه استفاده کنید تا طیف گسترده تری از مخاطبان جذب سایت شما شوند.
 مطمئن باشید چنانچه با اعتماد بنفس سایتی چند زبانه طراحی کنید. بسیار قدرتمند تر عمل کرده اید.همچنین از این طریق می توانید به صورت برون مرزی فعالیت داشته و متقاضیانی از خارج از کشور داشته باشید.