نخستین سایت ساز ماژولار ایران

نخستین سایت ساز ماژولار ایران

توسعه پذیری نامحدود

امکان انتقال به دیگر هاستها

اصول مهم مقاله نویسی برای بهبود رتبه سئو سایت

با اصول مهم مقاله نویسی برای بهبود رتبه سئو سایت آشنا هستید؟

مقاله نویسی با رعایت اصول سئو قطعا برای افرادی که از دانش و تجربه خوبی در این زمینه برخوردار نیستند، کاری سخت یا حتی غیر ممکن به نظر می رسد. مشخص کردن یک قالب یا چهارچوب از پیش تعیین شده برای شروع مقاله نویسی، تنها نکته ای است که با رعایت آن قطعا می توان شاهد نتیجه ای رضایت بخش پس از اتمام کار خواهید بود.
تعیین کلیت مقاله و این موضوع که مقاله شما از چه بخش هایی با چه تعداد کلمه و کاراکتر تشکیل شده است، مشخص کننده چهارچوبی کاملا واضح برای شما است. اگر مقاله ای را با هدف افزایش یا بهبود رتبه سئو می نویسید، باید به تعداد کلمات آن که باید بیشتر از 1800 تا 2000 کلمه باشد، توجه کنید.
شما مجاز به نگارش مقاله ای با تعداد کلمه های کمتر از این نیز هستید، اما مقالات طولانی از نظر سئو جایگاه بهتری را کسب خواهند کرد!
 
 اصول مهم مقاله نویسی برای بهبود رتبه سئو سایت

چهارچوب یا ساختار مقاله نویسی چگونه است؟

انتخاب یک عنوان مناسب

اولین موضوع در نگارش مقالات، انتخاب عنوانی مناسب، هدفمند و تاثیرگذار است. عنوان بیشتر از هر موضوع دیگری باید جلب توجه کاربر خواهد شد. استفاده از کلمات جذاب و کاربر پسند، پیشنهاد خوبی برای ساخت یک عنوان قدرتمند است.
هنگامی که قصد انتخاب یک عنوان را دارید، به هدف، ایده ها و علایق کاربران توجه کنید. شما می توانید با استفاده از مرورگر گوگل در فرصتی کوتاه و به شکلی ساده، تمامی عناوین مشابه که امکان استفاده از آن ها در مقاله تان وجود دارد را پیدا کنید. استفاده از ابزارهای کاربردی از جمله keyword planner را نیز فراموش نکنید.

تیترهای مقاله را مشخص کنید

پس از اینکه عنوانی جذاب و قدرتمند را انتخاب کردید. حالا نوبت به انتخاب تیتر یا زیرمجموعه ها می رسد. به صورت واضح برای کاربر تشریح کنید که در این تیترها می خواهید درباره چه موضوع یا موضوعاتی صحبت کنید.
کاربران تمایل دارند تا به سادگی از موضوعاتی که قرار است درباره آن مطالعه کنند، مطلع شوند. استفاده از تصاویر و ویدیوهای جذاب در مقاله در کنار لینک دهی مناسب، اقدام مهم دیگری است که نباید از کنار آن به سادگی عبور کنید.

نتیجه گیری را فراموش نکنید

نتیجه گیری دقیق مانند عنوان یا مقدمه یک متن، تاثیرگذار و مهیج است. در بسیاری از موارد کاربران تنها با مطالعه جمع بندی یا نتیجه گیری مقالات اقدام به ترک صفحه یا حضور در آن و پیگیری مطالب می کنند.
جمع بندی می تواند محتوایی جامع و در عین حال خلاصه شده را در اختیار کاربر قرار دهد.

چرا باید مقاله نویسی بر اساس اصول سئو انجام شود؟

قبل از شروع بحث درباره اهمیت مقاله نویسی برای سئو سایت، باید به این نکته مهم توجه کنید که تمامی سایت ها الزاما نیازمند مقالاتی کوتاه یا بلند نیستند. تنها سایت هایی که در یک زمینه به عنوان مرجع شناخته می شوند، نیازمند مقاله نویسی های منظم و مداوم هستند. از مهم ترین این سایت ها باید به سایت های آموزشی، سایت های پزشکی و همینطور سایت های سرگرمی اشاره کرد.
هنگامی که شما به عنوان مدیر یا نویسنده سایت اقدام به تولید مقالاتی مفید کرده و آن را در سایت منتشر می کنید، به نوعی پویا بودن خود را به مرورگرها اثبات کرده اید. این امر البته زمانی که شما از لینک دهی های خارجی و داخلی نیز استفاده می کنید، کاملا مشهود و ملموس است.

مخاطبین مقاله نویسی سئو شما چه کسانی هستند؟

شروع به نوشتن تنها در صورت مشخص شدن مخاطبین مقاله ارزشمند خواهد بود. بررسی اینکه آیا مقالات شما به اندازه کافی مفید و کاربر پسند هستند یا خیر، نکته بسیار مهمی است که به شما در این راه کمک خواهد کرد. در بستر وب مقاله نویسی سئو تنها برای دو گروه از انسان ها انجام می گیرد. این دو گروه عبارت اند از:
  • افرادی که با سئو آشنا هستند.
  • افرادی که با سئو آشنا نیستند.
گروه اول به واسطه دارا بودن دانش یا اطلاعات متوسط و حرفه ای، صرفا برای ارتقا میزان مهارت های خود اقدام به مطالعه مقالات می کنند. این در حالی است که گروه دوم تنها برای آشنایی با سئو و مشخصه های آن، مقالات سئو شده را می خوانند.
اما نباید فراموش کرد که در صورت جامع و مفید بودن مقالات، هر دو گروه از مطالعه آن لذت خواهند برد. شما به عنوان نویسنده یا مدیر مقاله نویسی، باید همواره از تمایلات یا نظرات کاربران و مخاطبین خود مطلع باشید.
در این صورت قادر خواهید بود تا با تولید مقاله ای فوق العاده مفید، علاوه بر افزایش مدت زمان حضور کاربران در سایت، باعث تبدیل شده آن ها به کاربرانی وفادار شوید. در نظر داشتن مهم ترین نکته های فنی در تولید مقالات سئو شده، شرایطی متفاوت را برای رسیدن سریع به هدف برای شما فراهم می کند.
استفاده از کلمات کلیدی به صورت پراکنده و کاملا طبیعی، لینک دهی صحیح خارجی و داخلی، استفاده درست از تگ ها، به کاربردن محتوا ویدیویی و تصویری در متن، مختصر اما جامع بودن محتوا و تشویق کاربران به مطالعه مقالات در سایت های دیگر، از جمله مواردی است که می توان از آن به عنوان نکات فنی و ارزشمند در مقاله نویسی سئو یاد کرد.