نکات مهم تولید محتوا در SEO

کاربردی ترین نکات برای تولید محتوا مفید و جذاب

در نگاه اول تولید محتوا کاری بسیار ساده به نظر می رسد! اما در واقع اینطور نیست. تولید محتوا مفید و جذاب که باعث جذب کاربر گردد، کاری بسیار پیچیده و کاملا تخصصی است. تنها افراد حرفه ای هستند که می توانند در این مقوله موفق شوند. تجربه و مهارت مهم ترین اصل برای نویسندگی در بخش بازاریابی محتوایی است.
از این رو بسیاری از شرکت ها تنها در صورت وجود مهارت و تخصص اقدام به جذب نویسندگان می کنند. در صورتی که سایتی با مضمون طراحی دکوراسیون داخلی، تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات لوازم برقی، فروش انواع شکلات و ... داشته باشید، نیازمند محتوایی به شدت قوی و موثر در آن خواهید بود.
ارائه برخی اطلاعات به کاربران از جمله اطلاعات تماس، اطلاعاتی درباره هزینه ها و قیمت، کارمندان و به طور کلی تمامی مواردی که بازدیدکنندگان از سایت به دنبال آن هستند، نیازمند برخورداری از دانش و تخصص های ابتدایی در این حوزه است.
به روزرسانی محتوا در سایت و همینطور ایجاد نوآوری های خلاقانه در این رابطه از جمله موضوعاتی است که نه تنها نقش مهمی را در بهبود سئو سایت دارد، بلکه می تواند به عنوان یک امتیاز منحصر به فرد برای بیشتر شناخته شدن یک مجموعه به شمار آید.
Content-production

نحوه ایده یابی برای تولید محتوا حرفه ای

ایده یابی برای تولید یک محتوا عالی قطعا ساده نیست. الهام گیری از سایت های رقیب برای به دست آوردن ایده هایی جذاب، یکی از گزینه های پیش روی شما است. اما باید به این موضوع توجه داشته باشید، که کپی برداری از ایده های سایت های دیگر، نمی تواند با نتیجه ای رضایت بخش برای شما همراه باشد.
این موضوع به طور حتم باعث می شود تا شما شاهد تاثیرات منفی روی سئو سایت خود باشید. با انتخاب کلمات کلیدی مناسب و جستجو آن ها در اینترنت، قادر خواهید بود تا به علاقه مندی های کاربران پی ببرید. با استفاده از این ترفند، این امکان را خواهید داشت تا محتوایی کامل و غنی را تولید کنید.
استفاده از کلمات کلیدی مشابهی که گوگل به شما پیشنهاد می دهد نیز می تواند ایده هایی متفاوت و جدید را برای شما تداعی کند. کاربران و همینطور گوگل همیشه به دنبال کلمات کلیدی هستند، بنابراین استفاده از این کلمات در متن را فراموش نکنید.
استفاده از انواع دیگر محتوا، مانند محتوا بصری و متحرک را نیز نباید فراموش کرد. این نوع از تولید محتوا در سایت باعث می شود تا کاربران در مدت زمانی بسیار کوتاه به هدف مورد نظر خود برسند. از این جهت محتوا تصویری و ویدیویی به طور حتم از جذاب ترین انواع محتوا برای کاربران شناخته می شوند.

اصول تولید محتوا برای بهبود سئو سایت

بروزرسانی محتوا در یک سایت به طور کلی می تواند ارتباط مستقیمی با سئو داشته باشد. هر چقدر که میزان تولید و انتشار محتوا در یک سایت بیشتر باشد، این به معنا تلاش برای نوآوری و تغییر خواهد بود. کاربران متوجه خواهند شد که شما به خواسته و نیازهای آن ها توجه می کنید، بنابراین شما به صورت ناخواسته در نظر آن ها محبوب خواهید شد.

چطور محتوا بر سئو سایت تاثیر می گذارد؟

تولید محتوا طولانی

تولید یک متن طولانی اما جذاب یکی از استاندارد های مهم سئو است. یک متن 2000 کلمه ای می تواند به عنوان متنی استاندارد شناخته شود، متنی که از نظر سئو دارای ارزش بسیار زیادی است.
اضافه کردن محتوای جدید به متن های قدیمی پس از یک دوره زمانی یک هفته یا یک ماهه، از جمله موارد دیگری است که می تواند در نوع خود ارزش بسیار زیادی برای سئو سایت شما داشته باشد.

لحن محتوا

اهمیت لحن محتوا قطعا کمتر از تعداد کاراکترهای آن نیست. محتوایی که تحریک کننده، سوالی، مفید و جذاب باشد، می توانند همراه شدن خواننده با سایت شما را به همراه داشته باشد. در این صورت خواننده از مطالعه متن شما خسته نمی شود و تا انتها آن را دنبال می کنند.

مقدمه ای تحریک کننده

اینکه شما متن خود را با چه مقدمه ای شروع می کنید، اهمیت دارد. پرسیدن سوالاتی جذاب و تحریک کننده، اصل مهمی است که تعیین کننده جذب یا دفع کاربران سایت خواهد بود.

عنوان مناسب

عنوان مهم ترین و بزرگ ترین موضوعی است که توجه کاربران را جلب می کند. این کلمات کلیدی و عنوان هستند که باعث انتخاب یک متن توسط کاربران می شوند. به طور مثال می توان گفت که عنوان ها یا متن درج شده روی بیلبوردهای اتوبان، کلمات ساده اما مهمی هستند که باعث توجه رهگذران می شوند.
اطلاعات را کامل منتقل کنید
کاربران در سایت های ایده آل خود به دنبال اطلاعاتی کامل هستند. این موضوع از اصلی ترین مواردی است که باعث مجذوب شده خوانندگان می شود. خودداری از انتقال اطلاعات ناقص به کاربران با هدف جذب بیشتر آن ها، یک اولویت مهم است که نباید آن را فراموش کنید. حسن نیت تان را اثبات کنید.

لینک داخلی و خارجی

استفاده از لینک های داخلی و خارجی آن هم حداقل 2 لینک، می تواند برای سئو سایت حیاتی باشد. لینک های خارجی مرتبط و مناسب قطعا تاثیرگذاری بسیار خوبی در افزایش مخاطبین سایت شما دارد.

تصاویر باکیفیت

درج تصاویری باکیفیت بالا را فراموش نکنید. جلوه های بصری در سایت، شاید یکی از مهم ترین مواردی است که ذهنیت مخاطبین را می سازند. محتوا تصویری به طور دقیق می تواند یک جنبه مثبت برای بیشتر دیده شدن سایت شما باشد.

نتیجه گیری مهم است

نتیجه گیری جذاب هم مانند شروعی جذاب بسیار اهمیت دارد. اگر خواننده پس از مطالعه مطالب شما، دچار احساس گیجی و سردرگمی شود، باید بدانید که پایان خوبی را برای متن تان انتخاب نکرده اید. طراحی یک پایان هیجان انگیز اما باز، برای مخاطب قطعا باعث افزایش بازدیدکنندگان متن شما می شود.
دعوت کاربران به خواندن مقالات دیگر
لینک دادن و اشاره کوتاه به سایر مقالات و محتواهای سایت از نکات دیگری است که باعث جذب کاربران و همینطور افزایش مدت زمان حضور آن ها در سایت می شود. اینکه شما بتوانید پیشنهادهایی جذاب را به کاربران نمایش دهید، در سئو سایت شما تاثیرگذار خواهد بود.
تولید محتوا بیشتر از آن چیزی که فکرش را بکنید، مهم است. سئو سایت برای کسب و کارهایی که در فضای آنلاین مدیریت می شوند، نقشی حیاتی دارد. سئو قوی تنها به معنی برتر بودن رتبه یک سایت نیست، بلکه می توان آن را دلیلی بر افزایش تعداد کاربران و مشتریان دانست.