نخستین سایت ساز ماژولار ایران

نخستین سایت ساز ماژولار ایران

توسعه پذیری نامحدود

امکان انتقال به دیگر هاستها

مفهوم سئو چیست

سئو که مخففی از عبارت Search engine optimization است، در فضاب وب به معنا بهبود یا بهینه سازی موتورهای جستجو است. سئو را می توان به عنوان منطقی ترین و در عین حال ارزشمندترین روش برای جذب ترافیک بیشتر در سایت معرفی کرد.
در نظر داشتن نکات بسیار مهم درباره SEO باعث تغییر دیدگاه به این عبارت کوتاه اما شگفت انگیز می گردد. سئو سایت دقیقا همان معجزه ای است که به واسطه آن می توان شاهد بهبود یا رونق چشمگیر کسب و کارها در بستر فضا آنلاین بود.
به همین واسطه بسیاری از رقابت ها در دنیای وب، امروزه تنها رقابت بر سر SEO است. سئو باعث رشد یک سایت و حضور آن در صفحه اول نتایج گوگل می شود. به عبارتی دیگر باید گفت که سئو کاری مشابه با بهینه سازی سایت را انجام می دهد.
این موضوع امروزه اصلی ترین دلیل اعمال فشارها و هزینه های سنگین برای کسب جایگاه اول در گوگل توسط سئوکاران در شرکت های مختلف شده است. چرا که با تقویت SEO می توان در کوتاه ترین و بهترین زمان به لینک و صفحه اول که گنجی ارزشمند است، دست یافت.
 
مفهوم سئو چیست؟
 

سئو سایت چه کاربردی دارد؟

بر اساس آمارها و داده های موجود می توان به طور حتم اعلام کرد که لینک های صفحه اول در گوگل اصلی ترین و مهم ترین کلیک های کاربران را جذب می کنند. این موضوع تنها به دلیل SEO قوی این سایت ها اتفاق می افتد!

کسب نتایجی کاملا ارگانیک

کسب نتایج و جایگاهی ارزشمند در گوگل بدون استفاده از تبلیغات غیر ارگانیک یا پولی تنها با اعمال صحیح اصول SEO در سایت امکانپذیر است. این موضوع برای تمامی شرکت ها به عنوان یک فرصت فوق العاده و تکرار نشدنی شناخته می شود، فرصتی که می توان در آن بدون پرداخت کمترین هزینه، شاهد بهترین نتایج ممکن در بین رقبا بود.

ایجاد ارتباط بین صفحات سایت

وجود ارتباطی موثر و در عین حال مفید بین کلمات کلیدی و صفحات سایت از اصلی ترین کاربردهای سئو است. این موضوع موجب می گردد تا گردش کاربران به صورت زنجیره وار در سایت اتفاق بیافتد. حفظ این زنجیره با SEO به سادگی امکانپذیر است.

جذب ترافیک بالا

 قطعا هیچ چیزی بهتر از جذب ترافیک بالا به واسطه تقویت و بهبود SEO برای یک سایت اهمیت ندارد. ترافیک بالا نشان دهنده تعداد کلیک های انجام شده توسط کاربران است و به طور حتم باید گفت که این موضوع از اهمیت بسیار زیادی در رشد و رقابتی شدن سایت برخوردار است.
ترافیک سایت به معنا محبوبیت آن در بین کاربران است. چرا که در صورت جذب ترافیک بالا، می توانید اطمینان حاصل کنید که محتوایی دقیقا مطابق با آنچه کاربران دوست دارند را منتشر کرده اید. ضمن اینکه رعایت اصول SEO را نیز فراموش نکرده اید.
البته توجه به این نکته می تواند بسیار مهم باشد که جذب ترافیک "به هر قیمتی" نیز کاربردی نخواهد بود. تنها جذب ترافیک باکیفیت می تواند برای رونق کسب و کارهای آنلاین ضروری و مفید باشد.

آیا با سازوکارهای موتورهای جستجوگر آشنا هستید؟

اینکه چطور در مدت زمانی بسیار کوتاه حتی شاید به فاصله چند ثانیه پس از سرچ عبارت یا کلمه مورد نظر، با انبوهی از پیشنهادات توسط موتورهای جستجو مواجه می شود، نشان از مهیج بودن سازوکارهای این موتورها دارد!
google crawler خزنده ای است که در موتورهای جستجو به طور مثال موتور جستجو گوگل وجود دارد. crawler با بررسی تمامی داده ها، مقالات، اطلاعات و محتواهای موجود در اینترنت، موضوع یا پیشنهادی مشابه همان چیزی که شما به آن نیاز دارید را به شما نمایش می دهد.
این خزنده ها با تعیین شاخص های 1 و 0 برای اطلاعات بر اساس الگوریتم های تعیین شده روند نمایش مقالات به کاربران را مشخص می کنند. جمع آوری تمامی داده ها در اینترنت، اصلی ترین وظیفه خزنده هایی مانند crawler است.
Optimization که از اجزا تشکیل دهنده عبارت ارزشمند Search engine optimization به شمار می رود، دربرگیرنده مجموعه ای از روش ها و عوامل برای بهینه سازی سایت است. در بین این روش ها اما استفاده هوشمندانه از برچسب ها و توجه به طول متا می تواند بیش از سایر موارد تاثیرگذار باشد.

سئو چه اهدافی را دنبال می کند؟

مهم ترین هدف SEO به عنوان روشی بسیار هوشمندانه، کسب ترافیک مفید و ارزشمند و نمایش سایت در بین رتبه های برتر است. بهینه سازی سایت در موضوعات مختلفی معنا می یابد که ارتباط مناسب بین صفحات سایت با کلمات کلیدی اصلی ترین معنی برای SEO است.
با گذشت مدت زمانی طولانی از طراحی و فعالیت وب سایت، می توان به سادگی شاهد اهمیت SEO در پیشبرد اهداف سایت بود. ایجاد اعتماد سازی در بین کاربران، یکی دیگر از امتیازت شگفت انگیزی است که تنها با اجرا صحیح اصول سئو می توان شاهد آن بود.

سئو داخلی به چه معنا است؟ (درون صفحه On Page SEO)

سئو داخلی مجموعه ای از فعالیت هایی است که در وب سایت خود برای بهبود و ارتقا رتبه سایت انجام می دهید. بارگذاری هر نوع محتوا متنی یا تصویری نظیر مقالات یا تصاویر و ویدیوها زیر مجموعه ای از فعالیت های شما برای On Page SEO را تشکیل می دهد.
برخورداری از دانش، مهارت و تجربه می تواند به عنوان اصلی بسیار مهم و تاثیرگذار در افزایش و بهبود رتبه سایت با سئو داخلی به شمار آید. پیاده سازی اصول سئو داخلی پیش از بررسی سئو خارجی، تضمین کننده بهینه سازی وب سایت خواهد بود.

سئو خارجی به چه معنا است؟ (سئو برون صفحه Off Page SEO)

سئو خارجی Off Page SEO مجموعه فعالیت هایی است که برای بهینه سایت اما خارج از محدوده سایت انجام می گیرد. یکی از معمول ترین مثال ها برای Off Page SEO لینک دهی خارجی سایت است.
این کار بدون هیچ محدودیتی و برای بهبود رتبه سایت انجام می گیرد. این روش می تواند جزء تکنیک های هزینه بر به شمار آید، اما نباید از تاثیرگذاری بسیار زیاد آن نیز غافل شد. در بین منابع متعدد برای لینک دهی خارجی، اشاره به شبکه های اجتماعی به عنوان یکی از ساده ترین منابع و در عین حال کاربردی ترین آن ها خالی از لطف نیست!
سئو داخلی و سئو خارجی مکمل یکدیگراند و تقویت هر دو آن ها در یک وب سایت نتیجه ای متفاوت و ارزشمند را به همراه دارد.